الزام مدارس و دانشگاه‌ها به آموزش حضوری

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خبرداد:

ارسال شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آموزش حضوری مدارس و دانشگاه ها مصوبه ستاد ملی کرونا و تاکید رییس جمهور است و آموزش و پرورش و دانشگاه ها ملزم به اجرای آن هستند.

احسان کامرانی در نشست بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و دانشگاه ها با تاکید بر حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان، تصریح کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها برای حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه مزایا و محاسن آموزش حضوری قابل مقایسه با آموزش مجازی نیست، بیان داشت: باتوجه به آسیب های که آموزش مجازی دارد، حرکت به سمت آموزش حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجتناب ناپذیر است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: وجود تهویه مناسب در کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها استفاده از ماسک برای حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان ضروری است.

وی یادآورشد: اقناع خانواده ها و بهره گیری از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در بازگشایی مدارس و رفع مشکلات آن‌ها نیازمند اهتمام است.

کامرانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سلامت دانش آموزان و دانشجویان و رفع دغدغه های خانواده ها دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت مستمر آخرین وضعیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس و دانشگاه ها را رصد و ارزیابی کند.

وی تصریح کرد: تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی آموزش و پرورش را در رفع مشکلات مدارس به ویژه تامین سیستم فرمایشی مدارس، نصب تهویه مناسب و حفظ تجهیزات کمک کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش واکسیناسیون در حفظ سلامت دانش آموزان و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، توصیه کرد: خانواده ها نسبت به واکسیناسیون فرزندان خود از طریق مراکز واکسیناسیون تجمیعی برای حفظ سلامتی آن‌ها اقدام کنند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!