وضعیت تهویه مدارس هرمزگان نامناسب است/رعایت تهویه مکانیکی صفر درصد!

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

ارسال شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۱، توسط ایسنا

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: وضعیت تهویه هوای مداری استان بسیار نامناسب و نیازمند رسیدگی و بهبود هر چه سریع‌تر است.

دکتر فاطمه نوروزیان در بازدید از مدارس شهرستان بندرعباس، با ابراز نگرانی از از وضعیت نامناسب تهویه مدارس استان هرمزگان، افزود: وضعیت تهویه هوای مداری استان بسیار نامناسب و نیازمند رسیدگی و بهبود هر چه سریع‌تر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: در حالی که یکی از موارد جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تهویه مناسب است و تهویه نامناسب امکان شیوع ویروس کرونا را  افزایش می دهد، تهویه طبیعی شامل باز گذاشتن درب و پنجره‌ها در کلاس‌ها ۳۳ درصد و تهویه مکانیکی صفر درصد رعایت می‌شود.

وی با اشاره به بازرسی مداوم کارشناسان بهداشت از مدارس، عنوان کرد: طبق بررسی‌ها بهداشت فردی در مدارس ۷۶ درصد، استفاده از ماسک ۸۷ درصد و فاصله گذاری فیزیکی ۳۲ درصد رعایت می‌شود.

معاون آموزش متوسطه  اداره‌کل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به پیگیری این مشکل اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا به زودی وضعیت تهویه کلاس‌ها بهبود پیدا می‌کند.

حسن خدامی بیان کرد: گروه‌بندی زوج و فرد کلاس‌ها و یا برگزاری کلاس‌ها به صورت تقسیم بندی دانش آموزان یک کلاس در دو شیفت صبح و بعد از ظهر قابلیت اجرایی ندارد و غیر قانونی است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!