معاون رییس جمهوری: اتفاقات مشهد از سوی برخی مسوولین عمدی بود

ارسال شده در ۲۰ فروردین ۱۴۰۱، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان گفت: در مورد واقعه ناگوار مشهد می‌شود گفت علاوه بر بد سلیقگی و بی تدبیری، به نظر می رسد نوعی برنامه ریزی غیر هوشمند و یا نوعی تعمد از سوی برخی مسوولین در کار بود.

انسیه خزعلی در گفت و گویی تلویزیونی در مورد اتفاقات دیدار ایران و لبنان در شهر مشهد، اظهار داشت: این واقعه ناگوار بود و می شود گفت علاوه بر بد سلیقگی و بی تدبیری، به نظر می رسد نوعی برنامه ریزی غیر هوشمند و یا نوعی تعمد از سوی برخی مسوولین در کار بود.

وی ادامه داد: جهات مختلفی در این موضوع دخیل بودند. به طور قطع از مهمترین سیاست های دولت مردمی، حفظ احترام و کرامت زنان است. رییس جمهوری در مورد این موضوع و خدشه دار شدن احترام بانوان خیلی حساسیت نشان دادندو بسیار متاثر شدند و خیلی سریع دستور پیگیری دادند. الان هم به طور مکرر پیگیر جمع‌بندی و معرفی مسببان و اهمال ها یااعمال های غلط هستند. بخشی از این کار غیر دولتی است و بخش مرتبط با دولت نیز مدیریت مناسب با سیاست های دولت را نداشته است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان تصریح کرد: در سند تحول نسبت به زنان جایگاه بلندی ترسیم شده است و به نظر می رسد این مساله جاهلانه یا عامدانه  به دنبال ضربه زدن به این هدف است و از دستیابی به این موقعیت ممانعت می کند.

خزعلی عنوان کرد: برخی خطاها کاملا مشهود است. انتخاب این ورزشگاه به دلیل نداشتن زیرساخت برای حضور محترمانه بانوان مناسب نبود و اینکه عنوان می کنند فکر می کردند به خاطر کرونا غیر حضوری برگزار می شود، قابل قبول نیست. به نظر می رسد همه این موضوعات سهوی نیست. فقط هم مساله زنان نبوده است. بحث عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تکمیل شدن تقریبی ظرفیت  ورزشگاه هم بوده است.

وی ادامه داد: برخورد با خانم ها در این بی مدیریتی بیشتر بود چرا که قشر آسیب پذیر هستند. چند ماه پیش ورود بانوان به ورزشگاه را داشتیم که هم حرمت آنها حفظ شد و هم حضور با امنیت و آرامش آنها را شاهد بودیم. ما نمونه های از این دست  را داشتیم و حالا چرا باید این مساله پیش بیاید.

معاون رییس جمهوری در امور زنان تصریح کرد: امیدوارم این موضوع عامدانه نباشد اما شواهد نشان می دهد که همه آن سهوی نبوده و حداقل بی تدبیری است. قطعا شان زن ها باید حفظ شود. ریاست محترم جمهور با انتصاب تعدادی از بانوان در شوراهای عالی بر به کارگیری زنان در مراکز  تصمیم‌گیری و تصمیم سازی تاکید دارند و هیات دولت در سفر های استانی اعتبارات ویژه ای را به زنان خصوصا ورزش بانوان اختصاص می دهد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!