ورود ۲.۲ میلیون دوز واکسن آسترازنکای اهدایی آلمان

سخنگوی گمرک ایران خبر داد؛

ارسال شده در ۱ فروردین ۱۴۰۱

سخنگوی گمرک ایران گفت: با ورود ۲.۲ میلیون دوز واکسن آسترازنکای اهدایی آلمان، واکسن های آسترازنکای وارده به کشور به بیش از ۱۸ میلیون و ۸۳۶ دوز رسید.

«سید روح الله لطیفی»، سخنگوی گمرک ایران گفت: شب گذشته یک محموله یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۰۰ دوزی واکسن آسترازنکای اهدایی آلمان با پرواز لوفت هانزا به فرودگاه امام (ره) وارد شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت و نهادهای مرتبط به صورت حمل یکسره توسط اداره کل گمرک فرودگاه امام (ره) ترخیص شد.

سخنگوی گمرک ایران افزود: امشب هم محموله ۷۷۷ هزار و ۹۰۰ دوزی اهدایی آلمان وارد کشور می‌شود. وی ادامه داد: با ورود این دو محموله که سرجمع آن به ۲ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۰۰ دوز واکسن آسترازنکا می‌رسد، مجموع واکسن‌های وارده آسترازنکا به کشور بدون احتساب محموله مرجوعی ۸۲۰ هزار دوزی به ۱۸ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۱۱۰ دوز می‌رسد. سخنگوی گمرک ایران در خصوص واکسن‌های وارده به کشور گفت: با واکسینه شدن اکثر مردم و تولید مناسب داخلی، واردات تجاری واکسن در حال حاضر متوقف شده و واکسن‌هایی که در ماه‌های اخیر وارد شده عمدتاً اهدایی هستند. وی اضافه کرد: جمع کل واکسن‌های وارده به کشور از ابتدای بهمن سال ۹۹ تا امشب به ۱۵۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۸۰۸ دوز رسیده است

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!