پیشنهاد معاون رئیس جمهور ایران برای همکاری مشترک در حوزه زنان و استقبال ترکیه

ارسال شده در ۱ فروردین ۱۴۰۱

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با “دیریا یانیک” وزیر خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه پیشنهاد همکاری‌های مشترک در حوزه زنان را ارائه کرد که مورد استقبال مقام ترکیه‌ای قرار گرفت.

دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه رایزنی‌ها در حاشیه شصت و ششمین نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک روز سه شنبه به وقت محلی با خانم “دیریا یانیک” وزیر خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه دیدار و گفت وگو کرد.

معاون رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور بر ضرورت تقویت همگرایی ها تاکید کرد و  اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه توانمندسازی زنان بویژه زنان سرپرست خانوار، اقدامات شایسته و درخوری داشته و بانوان ایرانی در عرصه های سیاسی، علمی، پزشکی، ورزشی و … به شکل موثری در اجتماع حضور دارند.

خزعلی گفت: علاوه بر عرصه اجتماعی، زنان ایرانی در خانواده نیز نقش برجسته ای دارند؛ بویژه که مسئولیت مستقیم تربیت نسل آینده و ساختن یک جامعه قوی را برعهده دارند.

وی با ارائه توضیحاتی درباره توانمندسازی زنان، کسب و کارهای زنان و پیشرفت های علمی زنان ایرانی ، به موفقیت های زنان ایرانی در عرصه های ورزشی و کسب مدال های طلا در مسابقات مختلف اشاره و ابراز امیدواری کرد ایران و ترکیه بتوانند در همه زمینه ها همکاری های مشترکی داشته باشند.

معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده پیشنهاد برگزاری مسابقات ورزشی و پروژه های علمی مشترک میان زنان ایران و ترکیه را ارائه کرد که مورد استقبال مقام ترکیه ای قرار گرفت.

 خزعلی همچنین به پیش نویس تفاهم نامه مشترک همکاری های دو کشور در عرصه زنان اشاره کرد و از وزیر ترکیه ای برای سفر به تهران و امضای این تفاهم نامه دعوت بعمل آورد.

خانم “دیریا یانیک” وزیر خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه با استقبال از پیشنهاد معاون رئیس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد که در سفر به ایران بتواند برخی از ایده ها را اجرایی کند.

وزیر خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه در این دیدار با استقبال از همکاری های دو کشور در حوزه توانمند سازی زنان اظهار داشت ترکیه برنامه مشابهی برای توانمند سازی زنان ۱۸ تا ۲۹ ساله دارد و اقدامات و فعالیت های مشترک دو کشور در حوزه زنان می تواند اثرات مثبتی بر کل منطقه داشته باشد.

خانم دیریا یانیک با ابراز خرسندی از حضور زنان ایرانی در بخش های مختلف جامعه به فعالیت های زنان کشورش در بخش های مشاغل خانگی و حمایت دولت برای  فروش دستاوردهای این زنان اشاره کرد.

وزیر خانواده و خدمات اجتماعی اظهار امیداری کرد که زنان ایران و ترکیه با توجه به فرهنگ، عادات و سنت های مشترک بتوانند همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!