مدل صدور مجوزهای صید مختص زنان صیاد جزیره هنگام بازبینی شود

ارسال شده در ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

محمد گلستانی‌نژاد مدیرکل حوزه استاندار روز جمعه ٢٠ اسفند ماه به همراه بخشدار مرکزی شهرستان قشم، ضمن حضور و بازدید میدانی از جزیره هنگام با جمعی از مردم و کارآفرینان این جزیره دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده ویژه استاندار در بازدید از جزیره هنگام، از مزرعه پرورش میگو بازدید و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

گلستانی نژاد همچنین با زنان صیاد این جزیره دیدار کرد، زنان صیاد هنگامی در این دیدار به طرح مشکلات خود در حوزه صدور مجوزها پرداختند و نماینده زنان صیاد نیز مدل صدور مجوز را سخت و نامناسب دانست که در همین راستا مقرر شد مدل مجوزهای صادر شده (٣٠ مورد) مورد بازبینی مجدد قرار گیرد.

گلستانی نژاد در ادامه بازدید خود از جزیره هنگام در جمع کارآفرینان این جزیره حضور یافت و بر لزوم اجرای تعهدات کارآفرینان در راستاي توسعه زیرساختی جزیره و محرومیت زدایی در قالب انجام مسئولیت اجتماعی تاکید کرد.

بررسی مشکلات زیرساختی حوزه برق و تأکید بر تسریع رفع این مشکلات دیگر برنامه سفر یک روزه نماینده ویژه استاندار هرمزگان به جزیره هنگام بود که طی آن مقرر شد توسعه شبکه برق جزیره هنگام با سرعت بیشتری اجرایی شود.

همچنین گلستانی نژاد مسائل حوزه زیست محیطی جزیره هنگام را نیز بررسی و از منطقه ساحلی مورد استفاده لاک پشت‌ها در زمان تخم ریزی نیز بازدید و بر تعیین یک محیط‌بان برای حفاظت از این منطقه مهم تاکید کرد.

گفتنی است، بازدید از جزایر استان به عنوان مناطق دارای ظرفیت‌های بزرگ توسعه‌ای در دستور کار جدی استاندار و معاونان وی قرار دارد که بر همین مبنا در سه هفته اخیر از جزایر مختلف خلیج فارس از جمله هندورابی، قشم، لاوان، سیری، هرمز و هنگام بازدید و مشکلات و ظرفیت‌های این جزایر احصا شده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!