جزئیات طرح تخصیص زمین رایگان به متقاضیان دارای ۴ فرزند

ارسال شده در ۷ اسفند ۱۴۰۰

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح تخصیص زمین رایگان مشمول افرادی می شود که از زمان تصویب طرح تعالی دارای فرزند سوم و یا چهارم می‌شوند.

«محمود محمودزاده»، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح تخصیص زمین رایگان به متقاضیانی که دارای ۴ فرزند باشند برای قانون تعالی جمعیت است. طرح تخصیص زمین مختص افرادی است که فرزند سوم و یا چهارم آن‌ها پس از تصویب این قانون به دنیا آمده است.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی این طرح در شهر‌هایی که دارای زمین دولتی است اجرا و به زودی شرایط متقاضیان در سامانه ثمن بارگذاری می‌شود. این طرح نیاز به دستورالعمل‌های بسیاری است که باید پس تصویب بررسی و اجرا می‌شد.

طرح تعالی جمیعت و حمایت از خانواده برای اجرای سیاست‌های افرایش جمعیت پس از چند سال بررسی در ۱۱ آبان ماه امسال، در شورای نگهبان به تصویب رسید.

در ۲۴ بهمن رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اهمیت مسئله افزایش جمعیت گفت: خانواده‌هایی که فرزند چهارم به دنیا بیاورند، قطعه زمینی در شهر‌هایی که دولت زمین دارد، دریافت می‌کنند.

این اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی پیرامون اعطای زمین به خانواده‌های دارای چهار فرزند برای تکلیفی است که مجلس شورای اسلامی در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب اول آبان بر عهده دولت قرار داد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!