اهمیت به زنان و خانواده، بسترساز تبیین ارزش‌ها و حفظ هویت دینی و اسلامی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

ارسال شده در ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، توسط ایرنا

 معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر نیاز به شعور معنوی و وجدان اخلاقی در گام دوم انقلاب، گفت: نیاز داریم برای تبیین ارزش‌ها و حفظ هویت دینی و اسلامی به زنان و خانواده اهمیت ویژه دهیم.

انسیه خزعلی در نشست بیانیه گام دوم و جهاد تبیین که با حضور مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر آموزش و پرورش، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به ضرورت جهاد تبیین اظهار داشت: از جمله تاکیدات رهبر انقلاب در این بیانیه می توان به شکستن حصر تبلیغاتی دشمن و امید آفرینی و ایجاد نگاه خوش بینانه نسبت به آینده اشاره کرد.

وی تاکید کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در کشور ایران، زیانهای اخلاقی، دینی و سیاسی فراوانی در وجوه مختلف بر کشور وارد کرده است و مقابله با آن جهادی همه جانبه می طلبد. این همان جهاد تبیین است که در موضوع خانواده نیز نیاز است به آن بپردازیم. لازم است متوجه اقدامات دشمن در خصوص تغییر ادراک در خانواده ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اولین مرحله این اقدام تغییر و دستکاری در اذهان و باورهای پیشین و زیر سوال بردن ارزشهای خانواده است و مرحله دوم ارائه اطلاعات گام به گام به دختران، زنان و جوانان و مرحله سوم رصد فضای مجازی و دریافت بازخوردها برای تغییر تاکتیک است. این یک خطر جدی است که خانواده های ما با آن مواجه اند چنانچه اتفاقی که هفته گذشته در اهواز رخ داد، نمونه‌ای از تغییر ارزش ها، نگاه به خانواده، نوع روابط و حرمت های روابط خانوادگی بود. 

خزعلی ادامه داد: همانگونه که در جبهه جنگ تحمیلی اخلاص در عمل بسیار مهم و تأثیرگذار بود، اکنون نیز دشمن با جلوه های مالی و امکانات گسترده، سعی در تأثیرگذاری بر رسانه ها و افراد دارد، ولی اخلاص در عمل و ایمان قلبی و نیت الهی میتواند این حربه ها را خنثی کند.

معاون رییس جمهوری در بخشی دیگر از سخنان خود تأکید کرد: نیاز است برای تبیین ارزشها و حفظ هویت دینی و اسلامی به زنان و خانواده اهمیت ویژه دهیم.

وی تصریح کرد: اگر در جنگ سخت، مردان در خط مقدم بودند و زنان وظیفه پشتیبانی و حمایتی داشتند، امروز در جنگ نرم، زنان در خط مقدم هستند و باید مردان از آنان حمایت کنند، زیرا دشمن آنها را هدف گرفته است.

خزعلی افزود: مقام معظم رهبری هم بارها بر این موضوع تأکید کردند و از حرکت امام سجاد(ع) به تبیین مجاهدانه نام بردند، همچنین در میلاد حضرت زهرا(س) از ایشان به جهاد روشنگری و در بیان فضائل و تدبیر و خرد ورزی حضرت زینب(س) را به جهاد روایت تعبیر کردند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!