دومین جلسه کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده برگزار شد

ارسال شده در ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، توسط ایرنا

دومین جلسه کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده با موضوع بررسی پیش نویس لایحه اصلاح قانون تسهیل ازدواج و بررسی آیین نامه صدور مجوز مراکز فعال در امر همسریابی بر اساس قانون جوانی جمعیت برگزار شد.

دومین جلسه کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌ رییس و حجت الاسلام والمسلمین متقی فر دبیر این کمیسیون و مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان صبح امروز یکشنبه در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

این نشست با دستور جلسه بررسی پیش نویس لایحه اصلاح قانون تسهیل ازدواج و بررسی آیین نامه صدور مجوز مراکز فعال در امر همسریابی بر اساس قانون جوانی جمعیت، جهت دریافت نظرات و پیشنهادات اعضا و رفع نواقص احتمالی تشکیل شد.

حجت الاسلام متقی فر در ابتدای این جلسه با بیان این که در قانون جوانی جمعیت سازمان تبلیغات اسلامی متولی اصلی است و امر صدور مجوز به وزارت ورزش و جوانان واگذار شده است، اظهار داشت: بر این اساس آیین نامه ای را برای صدور مجوز مراکز همسریابی تهیه کرده ایم تا نظرات و پیشنهادات اعضا را دریافت کنیم تا این کار آغاز شود اما آیین نامه اصلی بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی همچنین با اشاره به قانون جوانی جمعیت، تصریح کرد: اصل اجرای هر قانوان نیاز به تشکیل ستاد مربوطه دارد که هنوز ستاد قانون جوانی جمعیت تشکیل نشده و متولی قانون و وظایف دستگاه ها مشخص نیست اما ما برای تسریع روند اجرای قانون، کار را آغاز کردیم و امیدواریم مصوبات کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده اهرمی برای پیشبرد سریعتر این موضوع باشد.

در ادامه جلسه اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات پرداختند و مقرر شد هر دستگاه پیشنهادات و نظرات خود را به صورت مکتوب به کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده ارائه کند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!