وضعیت حجاب در سواحل استان هرمزگان نگران کننده است

ارسال شده در ۱۶ بهمن ۱۴۰۰، توسط تسنیم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با بیان اینکه وضعیت حجاب در سواحل هرمزگان نگران کننده است و باید به این مسئله ورود شود گفت: با حضور انبوه گردشگران فرهنگ محلی هرمز در مخاطره جدی قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی در در دیدار با فرمانده انتظامی هرمزگان ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک سری اهداف داریم که تعامل و همکاری بین ستاد و نیروی انتظامی از اهم این اهداف است و که اگر ما بخواهیم جلسه‌ای برگزار کنیم همه اعضای ستاد را هم دعوت می‌کنیم و از نهادهای نیروی انتظامی، اطلاعات و سپاه‌ نیز عضو ستاد هستند.

وی افزود: حضور عزیزان در نیروی انتظامی در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند مثمرثمر باشد چرا که کار این نیرو هم در راستای امر به‌ معروف‌ و‌ نهی از منکر است، انتظامات در واقع اشاعه دهنده معروف بوده و همین طور برخورد با منکر هم از وظایف انتظامات است و هر کس بخواهد امنیت‌، آرامش‌ و نظم‌ عمومی را برهم زند و به ارزش‌های نظام مقدس را اهانت کند شما همیشه در صحنه برای دادن آرامش به مردم هستید.

کریمی عنوان کرد: استان هرمزگان دارای مشکلات عدیده‌ای‌است و در حوزه‌های مختلف این مشکلات ریشه دوانده است، امروز نام دیگر منکر و منکرات را هنجار و آسیب گذاشته‌اند؛ همانطور که مستحضرید وضعیت ساحل بندرعباس اوضاع نابسامانی‌ دارد از نکات بهداشتی تا شکل حضور مردم که همه این مشکلات مربوط به نیروی انتظامی نیستند بلکه همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند تا موضوعات برطرف شود.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان هرمزگان تصریح کرد: برای تنظیم وضع ساحل با همه نهاد‌های مربوطه صحبت کردیم اما نکته دیگری‌ که‌ ناجا هم می‌داند دشمن هم در حال کار کردن روی این‌ موضوع‌ است بحث حجاب و پوشش افراد است که متاسفاته باعث آسیب‌های اجتماعی می‌شود‌ و این آسیب‌ها مانند کشف‌ حجاب‌ و شکل گیری ارتباطات نامشروع‌ می‌شود، برای رفع این مشکلات نیازمند یک دستگاه قدرتمند هستیم که توانایی اجرای اهداف را داشته باشد.

کریمی ادامه داد: امروز جزیره هرمز به مقصد خیل عظیمی از هموطنان گردشگر تبدیل شده و این موضوع باعث آسیب‌هایی به زیست بوم جزیره می‌شود، اگر به تاریخچه جزیره هرمز نگاه کنید در هر زمینه‌ای پیش‌رو در ارزش‌ها بوده است‌ اما امروز متاسفانه این جزیره محلی شده برای آسیب به دین و اسلام و همینطور آسیب رساندن به فرهنگ‌ مردم ساکن و فرهنگ محلی هرمز در مخاطره جدی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: کلانتری جزیره هرمز باید توسعه پیدا کند، هرمز در حال حاضر از سطح یک بخش فراتر رفته‌ و باید به عنوان یک شهرستان به آن نگاه کرد، همین طور امکاناتی که می‌خواهیم ارسال کنیم‌ باید در حد یک شهرستان باشد، در بحث ساحل هم همه نگاه‌ها به ستاد امر به معروف و نهی از منکر است اما باید بدانیم ستاد امر به معروف بازوی اجرایی برای انجام اهداف مورد نظر را ندارد، قانون به گونه‌ای اعضای‌ ستاد را گمارده که وجود هر کس‌ و هر‌ نهاد برای انجام اهداف ضروری است.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه رستوران‌ها و سفرخانه‌هایی که کمپ بوم گردی ایجاد کردند گزارشاتی می‌رسد که خوراک‌های حرام سرو می‌شود و‌ یا اتفاقات که می‌افتد بسیار عادی انجام می‌شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!