استان هرمزگان از نظر زاد و ولد در رتبه چهارم کشور قرار دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

ارسال شده در ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استان هرمزگان از نظر زاد و ولد در رتبه چهارم کشور قرار دارد و سه درصد تولدها در کشور مربوط به هرمزگان است.

دکتر علی رئوفی در جلسه شورای راهبری جمعیت استان هرمزگان، با تبریک فرارسیدن ايام الله دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، سلامت و امنیت، عنوان کرد: امنیت کنونی ایران اسلامی و اقتدار کشور مرهون رهبری حضرت امام راحل عظيم الشأن، جانفشانی شهدا و ايثارگران و تداوم این راه توسط مقام معظم رهبری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به نقش مهم جمعیت جوان در ارتقاء توانمندی های داخلی و بین المللی کشور، ضروری است با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از حرکت جمعیت به سمت پیری جلوگیری کرد.

رئوفی گفت: شرایط ازدواج جوانان باید با رفع موانع، فراهم شود تا شاهد بهبود شرایط جمعیتی در کشور باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال و مسکن از جمله مهمترین دغدغه های جوانان در امر ازدواج است که تامين این دو، عامل مهمی در تشویق جوانان به ازدواج خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: طرح نهضت ملی مسکن بخش مهمی از دغدغه های جوانان در زمینه مسکن را رفع می کند.

رئوفی اظهار داشت: قانون جوانی جمعیت که اخيراً در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و جهت اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است با سیاست های تشویقی خوبی همراه است که می تواند به ازدواج جوانان و افزایش جمعیت کمک کند و ضروری است دستگاه های اجرایی نسبت به عملیاتی شدن آن اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ایجاد مراکز مشاوره ازدواج در شرق و غرب استان، تجهیز و راه اندازی مراکز درمان ناباروری در شرق و غرب استان و ارائه آموزش های لازم به جوانان می تواند به افزایش نرخ جمعیت کمک کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با تاکید بر ورود جامعه دانشگاهی استان در بحث جمعیت، افزود: از نظرات و دیدگاه های متخصصان دانشگاهی هرمزگان در امر برنامه ریزی ها برای رفع موانع پیش روی ازدواج جوانان و افزایش جمعیت بهره گرفته شود.

رئوفی گفت: توجه به آموزه های دینی در امر اهمیت ازدواج می تواند به تشویق جوانان به ازدواج کمک کند.

وی با اشاره به آخرين وضعیت میزان زاد و ولد در هرمزگان، افزود: سه درصد تولد در کشور متعلق به هرمزگان است و این استان از نظر زاد و ولد در بین استان های کشور در رده چهارم قرار دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!