بهادری جهرمی: ایفای نقش مادری و فعالیت اجتماعی منافاتی ندارد

ارسال شده در ۹ بهمن ۱۴۰۰، توسط ایرنا

سخنگو و رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت، معرفی بانوان الگو را موجب اعتمادآفرینی جامعه زنان و حاکمیت عنوان کرد و گفت: منافاتی میان ایفای نقش مادری، پوشش اسلامی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی در جامعه وجود ندارد.

علی بهادری در جلسه هم‌اندیشی با جمعی از زنان فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی به مناسبت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، با اشاره به ظرفیت بالای زنان، گفت: در همه عرصه‌های مختلف اجتماعی، بانوان کشور نشان داده‌اند که چه به جهت نظم و چه از لحاظ دقت، دلسوزی، امانتداری و سایر مؤلفه‌های مهم دیگر از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و این مساله قابل مقایسه و کتمان نیست.

سخنگوی دولت افزود: در دوران حضورم در نهاد وکالت و تعامل با جامعه حقوقدانان و وکلا، اثرگذاری و دقت بانوان را در احقاق حقوق مردم مشاهده و درک کردم و در حوزه پزشکی هم این تلاش و دلسوزی از سوی پزشکان زن کاملاً محسوس است اما با این وجود در به کارگیری از ظرفیت بانوان در عرصه‌های اجتماعی همچنان جای کار بیشتری وجود دارد.

مشکلات بانوان با نگاه مردانه احصا می‌شود/ بانوان مشکلات را خود مطالبه کنند

بهادری جهرمی ادامه داد: استفاده بیشتر از ظرفیت زنان به اقدام فرهنگی و اجرایی در عرصه‌های حاکمیتی و مردمی نیاز دارد. از آنجا که مشکلات بانوان اغلب با نگاه مردانه دیده شده و با عینک مردانه مشکلات احصا می‌شود، بنابراین، اولویت این است که بانوان مشکل بانوان را مطالبه و رفع کنند.

سخنگوی دولت درباره اظهارات مطرح شده از سوی بانوان در این جلسه از جمله ارتقای سطح مسئولیت‌های زنان در استان‌ها، هم گفت: به عنوان سخنگوی دولت هم منعکس کننده مشکلات به نهادهای تصمیم گیرنده هستم و هم درخواست‌ها را در جلسات و شوراهای عالی مطرح می‌کنم.

بهادری جهرمی، زنان حاضر در جلسه را از بانوان شاخص و الگوی جامعه دانست و گفت: یکی از راههای افزایش نقش زنان در جامعه معرفی زنان الگو و شاخص به مردم و رسانه‌ها است که دو مزیت دارد یکی اینکه موجب افزایش اعتماد به نفس زنان و دیگری موجب افزایش نقش آفرینی آن‌ها در مسئولیت‌ها می‌شود.

وی با اعلام آمادگی برای کمک به معرفی زنان الگو و موفق، گفت: شورای اطلاع رسانی دولت در این زمینه پشتیبان است و چه در سطح رسانه‌ای و چه در سطح دولت آمادگی لازم را داریم تا با همکاری معاونت زنان ریاست جمهوری، زنان موفق و فعال که توانسته‌اند در کنار توجه به نقش مهم و اساسی زن ایرانی و مسلمان در خانواده، فعالیت‌های علمی و اجتماعی خوبی را هم انجام دهند به جامعه معرفی و الگوسازی کنیم.

رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت خاطرنشان کرد: معرفی زنان موفق در گذر زمان تاثیرگذاری خواهد داشت؛ چرا که وقتی نمونه‌های شاخص در هر عرصه‌ای افزایش یابد، امکان فعالیت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های مغفول در جامعه هم بیشتر می‌شود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اشتغال‌زایی و ارتقای فعالیت‌های اجتماعی باید طوری باشد که ضربه‌ای به نقش مادری وارد نکند، خطاب به بانوان حاضر در نشست، گفت: وجود نمونه‌های شاخصی مانند شما نشان می‌دهد منافاتی بین ایفای نقش مادری، پوشش اسلامی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی در جامعه ایران وجود ندارد.

وی افزود: در بحث ازدواج جوانان نیز برای هر نوع کمک، تمام قد اعلام آمادگی می‌کنیم.

رفع مشکلات ازدواج جوانان و کمک به ازدواج آسان از دغدغه‌های مهم دولت است

بهادری جهرمی، رفع مشکلات ازدواج جوانان و کمک به ازدواج آسان را از دغدغه‌های مهم دولت دانست و گفت: در این راستا تمهیدات مختلفی اندیشیده شده است. کمک به ازدواج آسان و کاهش هزینه‌های ازدواج در جلسه ستاد اقتصادی دولت پیشنهادهایی برای کمک به خرید جهیزیه جوانان با قیمت مناسب در نظر گرفته و قرار شد یک بسته عملیاتی و جامع تهیه و با همکاری دستگاه‌های مسئول اجرا شود.

براساس این گزارش، در ابتدای این دیدار سیده فاطمه مقیمی (فعال اقتصادی و کارآفرین)، عالیه مهرابی (شاعر و نویسنده)، زهره حسینی (مدیر پلتفرم همدم)، سپیده بابایی (ملی پوش ورزشکار و قهرمان رقابت‌های کشتی بانوان جهان)، بهناز ضرابی‌زاده (فعال فرهنگی و ادبی و نویسنده کتاب دختر شینا)، سعیده زمانی (خبرنگار)، وفا صدقی (استاد دانشگاه، فعال فناوری فضایی و مدیر پروژه ماهواره پیام) به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و دغدغه‌های جامعه بانوان در عرصه‌های مختلف را بیان کردند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!