پویش “پنج شنبه‌های خلاقیت” در بندرعباس راه‌اندازی شد

ارسال شده در ۲ بهمن ۱۴۰۰، توسط تسنیم

 یکی از ظرفیت‌های بالقوه هرمزگان ظرفیت صنایع دستی عظیم این استان است، به همین منظور شهرداری بندرعباس پویش پنجشنبه‌‌های خلاقیت را در این شهر راه‌اندازی کرده و بناست تاپایان سال هر هفته در یک منطقه نمایشگاه فروش صنایع دستی دایر شود.

یکی از ظرفیت‌هایی که استان هرمزگان از آن برخوردار است ظرفیت عظیم صنایع دستی این استان است در تاریخی کهن و دیرینه در این استان دارد؛ بعنوان مثال کارشناسان برای هنر گلابتون دوزی هرمزگان قدمتی ۲ هزار ساله را متصور شده‌اند.

شهر بندرعباس هم از این قاعده مستثنی نیست و این شهر طی سال‌های اخیر بعنوان شهر خلاق یونسکو معرفی شده است اما در چند‌سال اخیر اقدام درخوری با این عنوان انجام نشده بود که حتی بندرعباس با خطر حذف از جمع شهرهای خلاق قرار‌گرفت اما از هفته گذشته اجرای پویش پنجشنبه‌های خلاق در شهر بندرعباس با همت شهرداری این شهر آغاز شده است؛ طی این پویش بنا است هر هفته یکی از مناطق و محلات شهر بندرعباس میزبان نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان باشد.

مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس اظهارداشت: پنجشنبه‌های صنایع دستی و هنرهای محلی بندرعباس با هدف معرفی هر چه بیشتر صنایع دستی و آیین‌های سنتی، کمک به اقتصاد خانواده‌ها و رونق کسب و کار کارآفرینان این حوزه خلاق برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد توسط مناطق چهارگانه شهرداری بندرعباس و با همکاری بخش خصوصی همراه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود و در آن احداث بازارچه ها، برای شناساندن ظرفیت شهر بندرعباس ضرورت دارد و نیازمند توجه بیشتر از سوی مردم و مسئولان است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: این بازارچه و نمایشگاه‌ها به‌صورت هفتگی در محلات شهر بندرعباس برگزار می‌شود و کارآفرینان می‌توانند محصولات خود را به حضور در پویش پنجشنبه‌های خلاق به مردم معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که صنایع دستی شهر بندرعباس را به کل کشور بشناسانیم و حتی زمینه صادرات و خرید آن‌ها توسط کشورهای خارجی نیز فراهم شود و به همین منظور تاپایان سال هر هفته در یکی از مناطق و محلات نمایشگاه‌های عرضه صنایع دستی دایر خواهد شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!