نرخ ازدواج در کشور پس از هشت سال مثبت شد

ارسال شده در ۲ بهمن ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت که پس از گذشت هشت سال، نرخ ازدواج جوانان در کشور مثبت شده است.

وحید یامین پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مازندران با بیان اینکه بررسی آماری نشان می دهد که آمار ازدواج جوانان در ۶ ماهه نخست امسال در کشور روند صعودی داشته ، افزود: باید با اتخاذ راهکاری درست و اصولی زمینه اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه نرخ ازدواج جوانان در ۶ ماهه نخست امسال در مازندران از میانگین کشوری کمتر بوده است، بر ضرورت پیگیری علل این وضعیت تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات فراروی جوانان بویژه در بخش ازدواج، مسکن و اشتغال نیازمند تعامل و همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی ذیربط است.

یامین پور همچنین وضعیت طلاق در کشور را تشریح کرد و با اعلام این که نرخ طلاق در ۶ ماهه نخست امسال در کشور ۷.۳ دهم بود ، افزود : نرخ طلاق در مازندران خیلی کمتر از میانگین کشور و ۲.۸ دهم بوده است.

وی از فعالیت ۴۵۰ مرکز مشاوره تخصصی قبل، حین و پس از ازدواج در کشور خبر داد و با بیان اینکه این مراکز در کاهش آمار طلاق و همچنین ترغیب و تشویق بیشتر جوانان به ازدواج نقش تاثیرگذاری دارند، گفت: از ابن تعداد، ۱۴ مرکز در مازندران فعال است.

معاون وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه فرآیند صدور مجوز تاسیس مراکز مشاوره ازدواج در کشور تسهیل می شود، افزود:  سازمان های مردم نهاد نیز که در این بخش مشغول فعالیت هستند بویژه حمایت می شوند.

یامین پور، گفت: افزایش سن ازدواج جوانان در کشور طی این سال‌ها، بیانگر این واقعیت مهم و اساسی است که سیاست های اجرا شده در این بخش نادرست بود و نتوانستیم در این بخش به موفقیت دست یابیم.

یامین پور، از وجود ۶ هزار متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج در مازندران خبر داد و افزود: باید تمهیداتی اتخاذ شود تا این افراد بتوانند تا پایان امسال تسهیلات مورد نیاز را دریافت کنند.

وی رویکرد اصلی دولت سیزدهم را تسهیل‌گری ازدواج جوانان ذکرکرد و گفت: برای تحقق این مهم از تمام امکانات و ظرفیت های مو-جود به شکل مطلوب استفاده می شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!