جوانگرایی با دعوت از بازیکنان بالای ۳۰ سال در تیم ملی فوتسال زنان

ارسال شده در ۲۵ دی ۱۴۰۰، توسط ایرنا

سرمربی جدید تیم ملی فوتسال زنان در حالی از جوانگرایی در ترکیب تیم ملی سخن گفته که بیشتر بازیکنان دعوت دعوت شده به اردوی تیم ملی بالای ۳۰ سال سن دارند.

تیم ملی فوتسال زنان سرانجام پس از ۲ سال سرمربی خود را شناخت. فروزان سلیمانی به جای شهناز یاری شانزدهم دی ماه به صورت رسمی هدایت ملی‌پوشان را برعهده گرفت.

پیش از این سلیمانی در سوم تیر ۱۳۹۴ نیز به جای شهناز یاری هدایت تیم ملی را برعهده گرفته بود و حتی در قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان در آسیا در سال ۲۰۱۵ آنها را همراهی کرد.

فروزان سلیمانی اکنون سرمربی تیم ملی حفاری اهواز در لیگ برتر فوتسال زنان است و او فصل گذشته سرمربی تیم فوتبال آویسا خوزستان بود.

این سرمربی هفته گذشته اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتسال زنان را برای حضور در اردوی تیم ملی برای اعزام به تورنمنت کافا تاجیکستان اعلام کرد.

فرزانه توسلی، اعظم آخوندی، نسترین مقیمی، مهتاب بنایی، الهام عنافچه، نسا احدی، مارال ترکمان، فاطمه رحمتی، فرشته خسروی، سحر زمانی، یاسمن پاکجو، مهسا علی‌مددی، فاطمه تراهی، سارا شیربیگی از استان تهران، طاهره مهدی‌پور، سحر پاپی، فاطمه پاپی، راحله رفیعی از استان خوزستان و هما آقایی از استان کرمان ملی‌پوشان دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

سرمربی جدید تیم ملی فوتسال در گفت و گویی مطرح کرد که ترکیب تیم ملی را به صورت کلی تغییر داده است و به جوانگرایی روی آوردیم اما مساله اصلی این است که بیشتر بازیکنان دعوت شده به این اردو بالای ۳۰ سال سن دارند.

حال این سوال مطرح می‌شود که جوانگرایی از نقطه نظر سلیمانی چیست و آیا بازیکنانی که بالای ۳۰ سال سن دارند از نظر او جوان قلمداد می‌شوند یا افرادی را به تیم دعوت کرده که گزینشی و مورد علاقه او بودند.

وی حتی هدف از دعوت فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و سارا شیربیگی را کسب تجربه عنوان کرد و گفت که باید بزودی از این بازیکنان تجلیل به عمل آورد.

این در حالی است که دیگر بازیکنان مطرح تیم ملی پس از مشاهده این ترکیب و دعوت نشدن به اردو، اعتراض کردند.

موضوع بعد حضور همزمان در تیم ملی و تیم شرکت ملی حفاری از سوی فروزان سلیمانی است.

فدراسیون فوتبال پیش از این اعلام کرده بود که سرمربی تیم ملی نباید هدایت یک تیم باشگاهی را برعهده داشته باشد.

حال باید دید که تیم تحت هدایت فرزوان سلیمانی با این ترکیب می‌تواند به هت تریک قهرمانی در آسیا دست یابد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!