خزعلی: به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی هستیم

ارسال شده در ۲۵ دی ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی است و تلاش دارد موانع موجود در حوزه تولید و صادرات را برطرف کند، گفت: برای موضوع کارآفرینی زنان برنامه اشتغال در ۳۱ استان در هفته‌های آتی رونمایی و عملیاتی می شود.

دکتر انسیه خزعلی در دیدار و گفتگو با اعضای کانون ملی زنان بازرگان پس از شنیدن مشکلات و دغدغه‌های بانوان کارآفرین و فعالان حوزه بازرگانی و صادرات، با تأکید بر حمایت دولت از اشتغال بانوان و کارآفرینان تصریح کرد: در دولت سیزدهم دو برنامه‌ جامع توانمندسازی زنان و آسیب‌زدایی در حوزه‌های طلاق و خودکشی در اولویت برنامه ریزی و اقدام قرار گرفته است.

وی افزود: برای موضوع کارآفرینی زنان برنامه اشتغال در ۳۱ استان پیش بینی شده که در هفته‌های آتی رونمایی و عملیاتی خواهد شد.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر لزوم افزایش مشارکت مردم در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال ادامه داد: ما به دنبال مشارکت حداکثری مردم هستیم و از پیشنهادها و برنامه هایی که در حوزه‌های کارآفرینی و آسیب‌زدایی بانوان باشد استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در صدد حمایت از کسب و کار بانوان هستیم، گفت: اگر برنامه یا طرحی در حوزه حمایت از کسب و کار بانوان باشد و قابلیت اجرا داشته باشد، حتما در قالب لایحه، آیین‌نامه‌ یا دستورالعمل‌ آن را به تصویب می‌رسانیم.

معاون رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد:‌ این دولت به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزها است و تلاش دارد موانع موجود در حوزه تولید و صادرات را برطرف کرده و اقداماتی نیز در تسهیل صادرات دستاوردهای زنان پیش بینی و در دستور کار قرار گرفته است.

در این نشست مقرر شد کار گروهی با مشارکت زنان کارآفرین و بازرگان جهت استفاده از توانمندی‌های آنان در معاونت تشکیل شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!