خزعلی: برنامه جامع معاونت امور زنان و خانواده بزودی رونمایی می‌شود

ارسال شده در ۱۵ آذر ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از رونمایی برنامه جامع این معاونت در حوزه زنان و خانواده در هفته های آتی خبر داد و گفت: کارگروه‌های تخصصی در دو بخش توانمندسازی زنان و آسیب زدایی مشغول به فعالیت هستند.

دکتر انسیه خزعلی، در نخستین دیدار خود با اتحادیه‌های دانشجویی که در محل حوزه هنری برگزار شد، ضمن پاسخ به مطالبات دانشجویان پیرامون مسائل زنان و خانواده، اظهار داشت: در هفته‌های آینده، از برنامه جامع معاونت که از روز اول شروع به تدوین آن کردیم، رونمایی خواهیم کرد. در این برنامه که کارشناسان و گروه‌های کاری در حال تدوین آن هستند، از نظرات متخصصان توانمند این حوزه نیز استفاده شده است.

وی در خصوص مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ جامع معاونت زنان توضیح داد: کارگروه‌های تخصصی در دو بخش توانمندسازی زنان و آسیب زدایی مشغول به فعالیت هستند.

خزعلی پیرامون توانمندسازی زنان خاطرنشان کرد: بخشی از توانمندسازی مرتبط با تغییر الگوها، ارتقای فرهنگ، مساله‌ هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی است. بخشی از توانمندسازی نیز مرتبط با زنان بد سرپرست، سرپرست خانوار و خود سرپرست است که حاصل تجرد قطعی زنان است که متاسفانه روز به روز این امر در حال افزایش است.

وی افزود: در کارگروه مرتبط با آسیب زدایی به مسائلی همچون طلاق، خودکشی، اعتیاد، خشونت و آسیب‌هایی که زنان با آن مواجه هستند، پرداخته می شود. همچنین پیگیر مشاوره‌های رایگانی هستیم که پیش، حین و پس از ازدواج نیز ارائه شود.

لایحه هفت ماده‌ای معاونت زنان پیرامون ارتقای ساختار معاونت و مشاوران امور بانوان

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه یک لایحه هفت ماده‌ای را به دولت ارسال کردیم که در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است، تاکید کرد: این طرح برای این است که موقعیت دستگاه‌هایی که مرتبط با معاونت هستند مثل مشاوران وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها که هم تصمیم‌ گیری‌های استان‌ها و وزارتخانه‌ها و هم انجام بسیاری از کارهای اجرایی که بر عهده آن‌ها است، بهبود یابد و امکان داشته باشند که به صورت جدی وارد عمل شوند.

وی افزود: یکی از مواردی که به عنوان وظیفه برای این‌ پست ها قرار داده شده این است که پیوست خانواده در همه قوانین و دستورالعمل‌هایی که در استان‌ها و وزارتخانه‌ها تصویب می‌شود، وجود داشته باشد.

خزعلی با بیان این که یکی از موارد درخواستی این طرح روز گذشته در جلسه هیات دولت توسط رئیس جمهوری اعلام شد، تصریح کرد: ما خواسته بودیم مشاوران یا مدیرکل‌های زنان وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها با هماهنگی معاونت زنان انتخاب شوند که دیروز رئیس جمهوری، دستور آن را صادر کرد.

معاون رئیس جمهور افزود: اگر این لایحه مصوب شود، معاونت زنان که شأن سیاست گذاری دارد می تواند یک بازوی کارآمد در حوزه اجرایی داشته باشد و طرح ها را به سرعت عملیاتی کند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!