اولویت لایحه رتبه‌‌بندی معلمان تصویب شد

ارسال شده در ۱ آبان ۱۴۰۰

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی‌های جلسه علنی مجلس در اولویت قرار گرفتن بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان موافقت کردند.

به گزارش آوای دریا و به نوشته ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با ۱۶۸ رای موافقت کردند که بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در اولویت قرار بگیرد.

برهمین اساس محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که این لایحه در دستور هفته جاری مجلس قرار می‌گیرد.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و نماینده متقاضیان در اولویت قرار گرفتن لایحه رتبه‌بندی معلمان در ابتدای بررسی این موضوع در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه ارزشمند معلمان و فرهنگیان بر کسی پوشیده نیست و نمایندگان به این جایگاه ارزشمند توجه دارند. ما نمایندگان، مدیران و همه مسئولین مدیون زحمات معلمان هستیم، اما آنچه که امروز مطرح است موضوع لایحه رتبه‌بندی می‌باشد. از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و آقای مولوی نماینده آبادان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل تلاش‌هایی که برای این لایحه داشتند تشکر می‌کنم. تلاش زیادی در مجلس انجام شد که این موضوع اکنون به این مقطع برسد.

وی ادامه داد: اما امروز درخواست داریم که این لایحه در اولویت قرار بگیرد. در قانون بودجه ۱۴۰۰ در بند «و» تبصره ۲ پیش‌بینی‌های لازم و بودجه لازم برای اجرای این رتبه‌بندی اختصاص داده شده است. این موضوع باید از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شد ولی با توجه به این‌که قانون لازم وجود نداشت و لایحه دولت هم دیر رسید متاسفانه این کار انجام نشد این قانون سریعا باید تصویب شود تا حداقل شاهد اجرای آن برای نیمه دوم سال باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما باید برای این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۱ هم ردیف مشخص کنیم اگر این اتفاق رخ ندهد قانونی نداشته باشیم برای سال ۱۴۰۱ و شش ماهه دوم سال جاری مشکل خواهیم داشت. نمایندگان همکاری کنند که تکلیف لایحه روشن شود تا این موضوع هم در شش ماهه دوم سال اجرایی شود و هم برای سال آینده. اکنون بحثی در خصوص گزارش کمیسیون مطرح نیست در زمان خودش هم به آن ورود می‌کنیم اگر این گزارش ایرادی داشته باشد در بررسی جزییات آن را اصلاح خواهیم کرد. آنچه امروز در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌شود حفظ شأن و منزلت معلمان خواهد بود نگاه مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش در حال تغییر است با توجه به سخنان رییس جمهور نگاه دولت هم از نگاه هزینه‌ای به نگاه سرمایه‌ای در حال تغییر می‌باشد چرا که به هر میزان در این حوزه هزینه کنیم سرمایه گذاری است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!