طرح جمعیت و تعالی خانواده در مجلس بزودی ارائه می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس

ارسال شده در ۲۴ مهر ۱۴۰۰، توسط ایرنا

 رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طرح جمعیت و تعالی خانواده را از طرح‌های مهم کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم برشمرد و گفت: این طرح نیز پس از ساعت‌ها بررسی و تدوین، آماده شده است و تا پایان هفته طرح نهایی و ارائه می‌شود.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان که با حضور رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، با بیان اینکه سبک زندگی غربی، کشور را نابود می‌کند، اظهار داشت: فرهنگ ما هیچگونه سنخیتی با فرهنگ غربی ندارد، از همین‌رو برای حفظ نظام و کشور باید به حوزه فرهنگ اسلامی بیش از گذشته بها داد شود.

وی تصویب طرح صیانت از فضای مجازی را اقدامی اصولی و درست دانست و گفت: اینکه عده‌ای با آن مخالفت می‌کنند به سبب این است که منافع مالی آنها به خطر افتاده است.

آقاتهرانی افزود:نظرات مردم در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی را قبول داریم اما چون باور داریم این طرح اصولی و درست است باید محکم پای آن ایستاد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در ادوار گذشته مجلس به مساله فرهنگ بها داده نمی‌شد، خاطر نشان کرد: در سال‌های قبل بودجه فرهنگ نیم درصد بود اما امسال به (۲.۵)۲ و نیم درصد افزایش یافته است.

آقاتهرانی افزود: انتظار می‌رود با اولویت‌بندی ضرورت‌هایی فرهنگی، بتوان اقدام موثری در سبک زندگی مطابق با اسلام اقدام و بسیاری از آسیب‌ها را از میان برداشت.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!