تزریق واکسن کرونا پاستوکووک، محصول مشترک ایران وکوبا، در بندرعباس آغاز شد

ارسال شده در ۲۴ مهر ۱۴۰۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: واکسن کرونا پاستوکووک، یکی از موثرترین واکسن های کرونا در دنیا و محصول مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است.

دکتر حسین پور ضمن بیان اینکه این واکسن، برای گروه کودکان در سنین ۳ تا ۱۸ سال و هم چنین بزرگسالان ۱۸ سال به بالا مناسب است افزود:  این محصول دارای دز یادآور  ( دوز سوم) بوده که برای مقابله با جهش دلتا بسیار موثر است تا حدی که قدرت پیشگیری از بیماری و بستری شدن در این واکسن، با تزریق سومین دز، ۶/۹۱ درصد است.

حسین پور در ادامه گفت:  تزریق اولین محموله از واکسن پاستوکووک از سه شنبه 20 مهر ماه، در بندرعباس آغاز شد و مطابق با گروه های سنی نوبت داده شده ،  افراد در سنین  ۱۲ سال به بالا، این واکسن را دریافت نموده اند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه سامانه SALAMAT.GOV.IR برای نوبت دهی واکسن افراد ۱۲ سال به بالا هم چنان فعال است گفت: مطابق اطلاعیه جدید مهلت دریافت اولین نوبت واکسن در افراد بالای ۱۲ سال تا بیست و پنجم مهرماه تمدید شده است لذا با توجه به اهمیت و لزوم واکسیناسیون  از افراد واجد شرایط و خانواده ها درخواست می شود که در مهلت باقی ماننده جهت ثبت نام و تزریق واکسن اقدام نمایند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!