مجوز تزریق دوز سوم واکسن فایزر صادر شد

ارسال شده در ۳ مهر ۱۴۰۰

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز تزریق دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد ۶۵ سال به بالا و افراد در معرض خطر ابتلا به کرونای شدید صادر کرد.    

به گزارش آوای دریا، سازمان غذا و داروی آمریکا دیروز مجوز مصرف اضطراری تزریق دوز تقویتی یا بوستر واکسن کروناویروس فایزر را به افراد ۶۵ ساله و بالاتر و همه افرادی که در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری کووید 19 هستند همچنین گروه‌ها و مشاغلی که به طور مرتب در معرض ویروس قرار دارند، صادر کرد.

این تاییدیه مسیر را برای توزیع سریع واکسن های تقویتی و تزریق آن به میلیون ها نفر که حداقل شش ماه از تزریق دوز دوم واکسن گذشته است، هموار می کند.

تغییر در صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن، شرایط را برای تزریق دوز تقویتی به گروه هایی مانند کادر درمان، معلمان و کارکنان مهدهای کودک، افراد بی خانمان و زندانیان فراهم کرده است.

شرکت داروسازی فایزر از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرده بود تا لزوم تزریق دوز تقویت واکسن به همه افراد ۱۶ ساله و بالاتر را مورد تایید قرار دهد و هفته گذشته داده هایی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، ایمنی بدن در برابر بیماری با گذشت زمان کاهش می یابد.

سازمان غذا و دارو آمریکا تزریق دوز تقویتی به عموم مردم را رد اما اعلام کرده است که شواهد نشان می‌دهد تزریق دوز سوم برای افراد مسن و گروه‌های در معرض خطر مفید است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!