واکسن فایزر برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال ایمن و موثر است

ارسال شده در ۳ مهر ۱۴۰۰، توسط ایرنا

شرکت‌های فایزر و بایون‌تک فعال در حوزه تولید واکسن کرونا روز دوشنبه اعلام کردند نتایج آزمایش های آنها نشان می دهد واکسن ضد کرونایی این دو شرکت برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال نیز ایمن و موثر است.

به گزارش آوای دریا، به نقل از شبکه ای‌بی‌سی، «آلبرت بورلا» رئیس فایزر گفت: مشتاقیم حفاظت این واکسن برای جمعیت جوانتر را با رعایت مجوز قانونی افزایش دهیم، به ویژه در حالی که شیوع گونه دلتا و تهدید آن برای کودکان را پیگیری می کنیم.

وی افزود: از ماه ژوئیه (تیر)، موارد ابتلا به کووید – ۱۹ در کودکان در آمریکا به میزان تقریبا ۲۴۰ درصد افزایش یافته است، امری که بر نیاز بر بهداشت عمومی برای واکسیناسیون تاکید دارد.

در یک طرح آزمایشی، ۲ هزار و ۲۶۸ کودک ۵ تا ۱۱ ساله از دو دُز واکسن برخوردار شدند، اگرچه دُز درنظر گرفته شده برای آنها به دلیل موارد ایمنی، تحمل پذیری و ایمنی زایی کمتر از دُز مخصوص افراد ۱۲ سال به بالا بود.

دو شرکت مزبور تاکید کردند که واکسن در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله نیز ایمن بود و به خوبی تحمل شد و پاسخ های آنتی بادی خنثی کننده قوی را نشان داد.

فایزر و بایون تک درنظر دارند داده های اطلاعاتی شان را با سازمان غذا و داروی آمریکا، آژانس داروی اروپا و نهادهای دیگر به اشتراک گذارند و درخواست صدور مجوز استفاده فوری در آمریکا را مطرح کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از واکسن فایزر را برای افراد ۱۶ سال به بالا در ماه اوت (مرداد) صادر کرد. این واکسن همچنین برای مصارف اورژانسی در کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال مجاز است.

دو شرکت یاد شده همچنین اعلام کردند نتایج دو آزمایش دیگر که یکی روی کودکان ۲ تا ۵ سال و دیگری روی کودکان ۶ ماهه تا ۲ سال انجام شد، قرار است به زودی منتشر شود.

شرکت فایزر همچنین مجوز استفاده اورژانسی از سازمان غذا و داروی آمریکا را به منظور زدن دُز سوم واکسن به افراد ۱۲ سال و بیشتر را که به انواع خاص نقص ایمنی دچار هستند، دریافت کرده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!