باید روحیه ایثار و از خود گذشتگی را به جوانان انتقال دهیم

معاون رئیس جمهوری:

ارسال شده در ۳ مهر ۱۴۰۰

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بر ضرورت تهیه تاریخ شفاهی دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: این مهم است که روحیه ایثار، از خود گذشتگی و اخلاصی که شهدا داشتند را بتوانیم به جوانان انتقال دهیم.

دکتر انسیه خزعلی در دیدار و گفت و گو با مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع ‌مقدس ضمن خیر مقدم و ابراز علاقه مندی به همکاری و تعامل با سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و جانفشانی ها، ایثارگری ها و آثار ماندگار دفاع مقدس از لحاظ ماندگاری در ذهن جوانان که سرمایه های انسانی جامعه هستند با هیچ اثر هنری، صنعتی، فنی و ثروتی قابل مقایسه نیست.

معاون رییس جمهوری افزود: این مهم است که روحیه ایثار، از خود گذشتگی و اخلاصی که شهدا داشتند را بتوانیم به جوانان انتقال دهیم چنانچه درسی که شهید سلیمانی داد همه را منقلب و دوباره احیاء کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از خاطرات عزیزانی که باقی مانده اند تاریخ شفاهی منسجمی تهیه شود، تصریح کرد: این تاریخ شفاهی باید در دسترس جوانان قرار گیرد، آثاری که بتواند لطافت ها را همراه با مقاومت ها بیان کند.

خزعلی افزود: وظیفه حکومت اسلامی رفع هر گونه محرومیت از جامعه است و نگاه ما این است که معاونت مرکزی برای حرکت های جهادی در همه جهات شود.

در این دیدار، مریم مجتهد زاده هم تاکید کرد: تعاملاتی در دولت های قبل با معاونت امور زنان و خانواده صورت گرفته است و ما همچنان خواستار ادامه تعامل و همکاری های مشترک در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی هستیم.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع ‌مقدس افزود: مهمترین برنامه ما اجرای طرح گفتمان فاطمی است که بر اساس اهداف انقلاب و رسیدن به تمدن اسلامی می باشد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!