هفتاد و یک درصد مادران باردار واکسینه شدند

ارسال شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

 به دنبال گرفتن مجوز برای واکسیناسیون مادران باردار در استان هرمزگان ، هفتاد و یک درصد مادران باردار واجد شرایط تا روز گذشته واکسینه شدند.

 دکتر نوروزیان گفت : بیشترین درصد واکسیناسیون مربوط به شهرستان رودان و بندرخمیر می باشد که صددرصد زنان باردار واجد شرایط واکسینه شده اند و متاسفانه در جزیره ‌کیش فقط ۲۱ درصد و در شهرستان پارسیان نیز ۳۰ درصد واکسن دریافت کرده اند که به دلیل استقبال کم مادران باردار بوده است.

سخنگو دانشگاه علوم پزشکی افزود : با توجه به خطر بیماری کرونا برای زنان باردار از تمام مادران باردار خواهشمندیم که برای قرار گرفتن در لیست زنان باردار در سامانه سیب حداقل یک بار برای مراقبت به یکی از مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و سپس همکاران ما طبق اولویت بندی ، جهت تزریق واکسن با این عزیزان تماس خواهند گرفت .

دکتر نوروزیان با اشاره به خطر این بیماری برای زنان باردار گفت : متاسفانه از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۹ زن باردار جان خود را از دست داده اند که ۱۳ مورد آن مربوط به پیک امسال و ۶ مورد در پیک سال گذشته بوده که امیدواریم با واکسیناسیون هرچه سریعتر و استقبال خانم های باردار شاهد ابتلاء و بیماری و مرگ و میر هیچ‌کدام از مادران باردار نباشیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!