برای برقراری عدالت فراگیر در حوزه زنان، شنونده آرای همه فعالان هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده:

ارسال شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نگاه سیاسی به جایگاه زنان باعث شده از کارایی و تاثیرگذاری اجتماعی آن در رفع محرومیت و حرکت به سمت عدالت کاسته شود، گفت: هدف ما گام برداشتن به سمت عدالت فراگیر در حوزه زنان است و در این راه شنونده آرای همه فعالان این حوزه هستیم.

دکتر انسیه خزعلی در نشست و دیدار با زنان فعال اصلاح طلب در حوزه زنان و خانواده با یادآوری اینکه این جلسه ششمین نشست معاونت در دوره جدید است، اظهار داشت: نشست با زنان سرپرست خانوار، نخبگان، سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی و سیاسی را داشتیم و امروز نشست با زنان اصلاح طلب فعال در حوزه زنان و خانواده داریم.

وی افزود: امیدواریم تجربیات همه فعالان این عرصه، بتواند راه را روشن تر و کمبودها و کاستی ها را بیشتر نشان دهد تا در مسیر برداشتن کاستی ها و افزایش نقاط قوت گام برداریم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه اتفاق نظر داریم که جایگاه معاونت زنان و خانواده یا به طور کلی پرداختن به زن و خانواده هنوز در جایگاه مناسب خود قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه جنبه تشریفاتی آن بر جنبه کاربردی، تصمیم گیری و تاثیرگذاری جدی آن برتری دارد.

خزعلی با بیان این که نگاه سیاسی در همه دوره ها به جایگاه زنان باعث شده که از کارایی و تاثیرگذاری اجتماعی آن در رفع محرومیت و حرکت به سمت عدالت  کاسته شود، یادآور شد: هدف ما این است که تا آنجا که ممکن است برای رفتن به سمت عدالت فراگیر در زمینه زنان و خانواده گام برداریم.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با همراهی، همکاری و مشارکت و هم افزایی جامعه زنان از هر قشر و گروهی که هستند و با این نگاه که همگی به دنبال اهداف مشترک هستیم از همه توانمندی ها استفاده کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با استمداد از خداوند برای راهنمایی و هدایت و توفیق برای برداشتن گام های هر چند کوچک در این مسیر تصریح کرد: امیدواریم با همه موانعی که وجود دارد و مشکلاتی که کشور با آن درگیر است بتوانیم در جهت حل مسایل زنان گام برداریم.

خزعلی تصریح کرد: در نشست های قبلی و در این نشست از میهمانان می خواهیم مطالبی که در سیاست های کلی اولویت است ارایه دهند و تجربیات هشت سال گذشته را عنوان کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در این جلسات  شنونده نظرات، آرا و پیشنهادات هستیم گفت: یکی از جلسات خوب ما امروز است که موارد پیشرفت هشت سال گذشته و همینطور موارد منفی یا سلبی را که فعالان پیش رو داشتند در حوزه زنان می شنویم تا بتوان راهکارهایی برای آن اندیشید. ضمن اینکه اولویت ها و چشم اندازی که برای بانوان مدنظر دارند ارایه دهند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!