برنامه ما رفع سیاست‌زدگی از حوزه زنان است

معاون رییس جمهوری:

ارسال شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده عنوان کرد: برنامه ما حرکت به سمت معاونتی دور از سیاست‌زدگی است تا به این وسیله محرومیت زدایی از قشر زنان در همه عرصه‌های اقتصادی، علمی، پژوهشی و اجتماعی به وجود آید.

دکتر انسیه خزعلی در نشست با فعالان سیاسی و اجتماعی حوزه زنان و خانواده که در دفتر معاونت برگزار شد، با تاکید بر اینکه اهداف معاونت در کنار همکاری فعالان سیاسی و اجتماعی دست یافتنی است، اظهار داشت: سیاست زدگی و تشریفاتی بودن معاونت یعنی اینکه صرفا عنوان شود برای زنان، دفتری تشکیل شده، دو مساله و آسیبی است که در مورد معاونت امور زنان را مطرح بوده است.

وی توضیح داد: یعنی هرگز این معاونت قدرت لازم را برای اجرا و نظارت نداشته هر چند معاونت ستادی و برنامه ریز و سیاستگذار در امور زنان است.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه برنامه ما این است به سمت معاونتی دور از سیاست زدگی اما معاونتی که فرهنگی و اجتماعی باشد حرکت کنیم، تصریح کرد: تا به این وسیله مشکلات زنان مرتفع و محرومیت زدایی در همه عرصه های اقتصادی، علمی، پژوهشی و اجتماعی از قشر زنان به وجود آید.

وی تاکید کرد: معاونت تلاش می کند به سمت عدالت فراگیر در سراسر ایران قدم بردارد و در بحث بین الملل هم زن ایرانی را بشناساند و اجماع هایی را حول محور بین الملل داشته باشد.

خزعلی با بیان اینکه در بخش دوم یعنی تشریفاتی بودن هم معاونت تلاش دارد قدرت اجرایی و بازوی اجرایی خوبی را در وزارت خانه ها و استانداری ها فعال کند و سیاستگذاری ها را به مرحله اجرا برساند، اظهار داشت: ضمن اینکه نظارت بر کیفیت اجرا هم داشته باشد که امیدواریم در این راه موفق باشیم.

معاون رییس جمهوری از همه فعالان سیاسی و اجتماعی استمداد ارایه طرح و راهکارهایی در جهت برنامه های معاونت کرد و گفت: مطرح کردن اولویت ها و ارایه راهکار می تواند مسایل را عینی تر و حل آن ها را تسهیل کند. همچنین وجوه و محورهای مشترکی که بین بانوان وجود دارد مدنظر قرار دهید تا هم افزایی خوبی بین همه سازمان های فعال در حوزه زنان برقرار شود.

خزعلی تاکید کرد: باید بتوان فارغ از هرگونه نگاه جناحی و وابستگی حرکت و گام خوبی برای زنان برداریم. امیدوارم در جلسات بعدی بتوانیم گزارش های خوبی ارایه دهیم و قدم کوچکی در اعتلای زنان و آنچه شایسته آن هستند برداریم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!