به دنبال برقراری عدالت فراگیری برای ارتقای وضعیت زنان هستیم

معاون رئیس جمهوری:

ارسال شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با یادآوری اینکه شعار معاونت امور زنان عدالت فراگیر است؛ عدالتی که ارتقای وضعیت زنان دنبال کند، گفت: از همه کسانی که مدعی حقوق زن هستند می خواهیم به میدان بیایند و ما هم با رغبت و با آغوش باز از آنان استقبال می کنیم.

دکتر انسیه خزعلی در نشست با سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده که در دفتر معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد با جان و دل بر روی نیازهای جامعه متمرکز و حرکت می کنند و در حوزه زنان، برای از بردن تبعیض ها، در جهت ارتقای وضعیت زنان تلاش می کنند، اظهار داشت: نشست با این سازمان ها، زیباترین شروعی است که در سمت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری می توانیم داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم همراه ما باشند و دست در دست هم و با اتفاق نظر بر روی مشترکات از همه گروه ها، اقشار و جناح ها در این مسیر مبارک گام برداریم.

معاون رئیس جمهوری با یادآوری این موضوع که جایگاه سمن ها در دولتی که به نام وشعار دولت مردمی شناخته شده بالا است، تصریح کرد: سمن ها که سازمان های داوطلبانه غیرسیاسی، غیردولتی و عام المنفعه هستند دارای ویژگی های حرکت مردمی هستند و امیدواریم این حرکت گسترش پیدا کند و در سال های آینده شاهد آن باشیم که این سازمان ها به عنوان یک سرمایه اجتماعی که می تواند تسهیل گر باشد، مشکلات را از نزدیک حس کند، مطالبه گر و ناظر  باشد، کمک کار دولت باشند.

خزعلی افزود: تا آنجا که دولت بتواند به دست همین مردم که این تشکل ها و سازمان ها را ایجاد کرده اند حرکت کند. این سازمان های مردم نهاد باید بر وعده ها و برنامه هایی که دولت داده ناظر باشند و چگونگی اجرای آن را متذکر شوند؛ همچنین نصیحت کننده و خیرخواه باشند و اشکالات آن را بگویند و به خوبی مشکلات را به دولت منتقل کنند و در واقع نظارت بر کار دولتمردان داشته باشند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه سازمان های مردم نهاد  نه تنها باید در کنار دولت بلکه پیشرو و جلوتر از حاکمیت حرکت کنند، خاطرنشان کرد: دولت هم در بحث محرومیت زدایی حمایت کننده این سازمان ها است.

وی افزود: شعار معاونت امور زنان و خانواده عدالت فراگیر است؛ عدالتی که بتواند در همه بخش ها و در میان همه اقشار اهدافی را برای ارتقای زنان دنبال کند. این عدالت فراگیر اختصاص به بخش کوچکی از مسایل زنان ندارد بلکه همه مسایل سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی را شامل می شود.

خزعلی با تاکید بر اینکه معاونت امور زنان از همه برنامه ها تا حدی که بتواند استقبال و حمایت مادی و معنوی می کند، گفت: در این جا، باید از همه عزیزانی که در این معاونت مسوولیت داشتند و حرکت های خوبی را انجام داده اند تشکر کنم که توانستند این سمن ها را به رشد برسانند. همچنین جا دارد که از همه کسانی که مدعی حقوق زن هستند به میدان بیایند و توانمندی های خود را به منصه ظهور برساند و ما هم با رغبت و با آغوش باز از آنان استقبال می کنیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!