توسعه ورزش بانوان از برنامه‌های معاونت زنان وخانواده ریاست جمهوری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده:

ارسال شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، توسط ایرنا

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های معاونت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی از قهرمانان مدال آور ورزشی است، گفت: باید آینده‌ای سرشار از امید و روشنی برای ورزشکاران کشور رقم بزنیم.

دکتر انسیه خزعلی با حضور در مراسم استقبال از مدال آوران شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو در فرودگاه امام خمینی(ره)، ضمن خیرمقدم به این قهرمانان اظهار داشت: امیدوارم با اقدامات و همکاری های مجدانه دستگاه های اجرایی و سازمان های مربوطه بتوانیم آینده ای سرشار از امید و روشنی را برای ورزشکاران و قهرمانان ملی ایران زمین رقم بزنیم.

وی افزود: یکی از برنامه های معاونت امور زنان و خانواده، همکاری مضاعف با وزارت ورزش و جوانان در جهت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی و مورد حمایت قراردادن مدال آوران ورزشکار است.

در مراسم استقبال از کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک توکیو، حمیدرضا سجادی وزیر ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک و سیدمحمدشروین اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان حضور داشتند.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم تا چهاردهم شهریور ماه برگزار شد.

جمهوری اسلامی ایران با عنوان «سردار دل‌ها» با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد ورزشی حضور داشت.

کاروان ورزشی ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز با ۲ پله صعود نسبت به پارالمپیک ریو در رده سیزدهم قرار گرفت تا بهترین نتیجه تاریخ ایران در بازی‌های پارالمپیک به ثبت برسد.

چین نیز با ۹۶ طلا، ۶۰ نقره و ۵۱ برنز در صدر جدول رده‌بندی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار گرفت، انگلستان با ۴۱ طلا، ۳۸ نقره و ۴۵ نقره دوم شد و آمریکا با ۳۷ طلا، ۳۶ نقره و ۳۱ برنز جایگاه سوم را خود اختصاص داد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!