سرقت میلیاردی از منزل معاون استاندار هرمزگان کذب محض است

رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان:

ارسال شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، توسط ایسنا

رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان پخش شایعه سرقت میلیاردی طلاجات و وجه نقد از منزل یکی از معاونین استاندار در فضای مجازی را شایعه واهی و کذب محض عنوان کرد.

سرهنگ عبدالمجید کرمی در این خصوص گفت: در پی انتشار یک گزارش خبری با عنوان سرقت چندمیلیاردی طلاجات و وسایل از منزل یکی از معاونین استاندار در رسانه هاو فضای مجازی استان، بیان داشت:در پی اعلام یک فقره سرقت منزل متعلق به یکی از کارکنان استانداری ،  بلافاصله  چند تیم تخصصی  از پلیس اگاهی و انتظامی به محل اعزام شدند.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: ماموران پس از حضور در محل کلیه اقدامات قانونی انجام و مشخص شد که مالباخته در مشاهدات اولیه به علت بهم ریختگی یکی از اتاق های منزل به اشتباه اعلام سرقت طلاجات و چند دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت شده که با کمی جستجوی میدانی توسط ماموران در حضور شاکی و همسرش طلاجات، تبلت و گوشی ها کشف و تحویل مالباخته شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه با هماهنگی قضایی تعداد ۶ نفر مظنون احضار و تحت بازجویی های پلیسی قرار گرفتند که اقدامات و تحقیقات لازم در خصوص شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان ادامه دارد.

کرمی اظهار کرد: پس از اعلام این سرقت برخی افراد مغرض و معلوم الحال با دامن زدن به این موضوع با انتشار اخبار و شایعات واهی و خیالی با عناوین مختلف از جمله سرقت چند میلیاردی طلاجات و وجه نقد قصد منحرف کردن افکار عمومی و تشویش در اذهان داشتند که اقدامات تخصصی لازم در خصوص شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی و رسانه ای در دستور کار قرار دارد.

رییس پلیس اگاهی استان هرمزگان در پایان از عموم شهروندان و مردم فهیم استان خواست به اخبار کذب و شایعات غیر موثق در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  توجه نکرده و صرفا اخبار صحیح را از منابع و کانال های رسمی و سازمانی دریافت کنند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!