کودک یک و نیم ساله از مرگ حتمی نجات یافت.

با اقدام به موقع تیم پزشکی بیمارستان قشم:

ارسال شده در ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

دکتر مریم هروآبادی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم با اعلام این خبر گفت: نوزاد یک و نیم ساله ای که به علت غرق شدگی در سطل آب کولر به این مرکز درمانی انتقال داده شده بود، با اقدام به موقع و خوب تیم پزشکی، از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر کسری فاطمی متخصص طب اورژانس و سرپرست تیم احیا نیز گفت: پس از دریافت گزارش از خانه بهداشت شهر طبل مبنی بر غرق شدگی و خفگی نوزاد یک و نیم ساله و انتقال آن به بیمارستان، تیم پزشکی به سرعت آماده انجام عملیات احیا شد.

دکتر فاطمی بیان داشت: با ورود نوزاد به بیمارستان، بلافاصله به اتاق احیا(CPR) منتقل و عملیات لوله گذاری (اینتوباسیون) جهت باز شدن راه هوایی تنفس با موفقیت انجام گردید.

وی افزود: پس از انجام موفق عملیات لوله گذاری و باز شدن راه تنفس، وضعیت بیمار ثابت و سطح اکسیژن خون وی به صد درصد رسید و جهت انجام سایر اقدامات درمانی بخش ICU انتقال داده شد.

متخصص طب اورژانس بیمارستان قشم از اقدامات اولیه پزشک شهر طبل در احیای سی دقیقه ای نوزاد نیز قدردانی کرد و گفت: اقدام انجام شده و به موقع پس از آن انتقال فوری به بیمارستان باعث شد که روند احیا و نجات نوزاد با سرعت بیشتری صورت گیرد.

کسری فاطمی ضمن تشکر از تلاشهای مضاعف پرسنل اورژانس در نجات جان این نوزاد توصیه ای هم به والدین داشت گفت: به والدینی که کودکان خردسال دارند توصیه می شود در مکان هایی مانند آب انبار ها، کانال های آب، استخر های کوچک خانگی و حتی سطل های آبی که از کولر پر شده، از فرزندان خود مراقبت بیشتری نمایند و از آنها غافل نشوند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!