فوت بیش از نیمی از بیماران کرونایی به علت عوارض داروهایی تجویزی است

رئیس بیمارستان یاس تهران:

ارسال شده در ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، توسط تسنیم

رئیس بیمارستان یاس سپید تهران گفت: بیش از نیمی از مرگ و میر بیماران کرونایی ما، به علت عوارض داروهایی تجویزی و نه خود بیماری کرونا است. 

به گزارش آوای دریا، دکتر مجید لعل روشن با بیان این‌که اگر وزارت بهداشت امر درمان بسیاری از بیماران کرونایی را به خانه منتقل کند و اکسیژن تراپی در خانه برای این بیماران انجام شود، میزان مرگ و میر کاهش می‌یابد، اظهار کرد: من ادعا می کنم که بیش از نیمی از مرگ و میر بیماران کرونایی ما، به علت عوارض داروهایی تجویزی و نه خود بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: در رابطه با داروهای پروتکل و تغییراتی که کرده، مطالعه کنید و ببینید چند بار این پروتکل‌ها که شامل درمان‌های بدون مستندات کافی هستند، تغییر کرده‌اند.

لعل روشن گفت: سازمان جهانی بهداشت، تقریباً تمام اعضای کمیته علمی کرونا، وزارت بهداشت و اعلام کرده‌اند که داروی رمدسیویر اثری در رابطه با کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا ندارد اما مشخص نیست چه دستی پشت این دارو است که اسم آن را وارد پروتکل درمانی می‌کند.

وی بیان داشت: حول محور کرونا یک کاسبی شکل گرفته است؛ اصلی‌ترین جزء پروتکل درمانی کرونا که برای بیماران سرپایی استفاده می‌شود رمدسیویر است که متعلق به شرکت گیلئاد اسرائیل و یک داروی آمریکایی- اسرائیلی است که پیش از این برای درمان بیماری ابولا در آفریقا تولید شده بود اما به دلیل پرعارضه بودن نتوانستند آن را به خوبی وارد بازار کنند و به محض اینکه کرونا شیوع پیدا کرد آن را معرفی کردند؛ ما تقاضا کرده‌ایم که از برخی داروهای تولید داخل دارای مجوز حداقل در پروتکل توصیه به مصرف شود اما این اتفاق نمی‌افتد!

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!