انتصاب فردی موثر در معاونت امور زنان ریاست جمهوری

در نامه فراکسیون زنان و خانواده مجلس به رییس جمهوری مطرح شد؛

ارسال شده در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰، توسط ایرنا

فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌جمهوری اسلامی ایران ضمن بر شمردن ویژگی‌هایی درباره معاون امور زنان ریاست جمهوری نوشت: اتخاذ رویکردهای تحولی برای حل مسائل حوزه زنان و خانواده و همچنین توجه به قابلیت پیشران‌بودن زنان برای حل مسائل جامعه، ضروری است.

در نامه فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی به آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی آمده است:  با عنایت به اینکه شروع به کار دولت مردمی، طلیعه تحول در گام دوم انقلاب اسلامی است، در این زمینه توجه به جامعه زنان، هم به لحاظ اتخاذ رویکردهای تحولی برای حل مسائل حوزه زنان و خانواده و هم توجه به قابلیت پیشران‌بودن زنان برای حل مسائل جامعه، ضروری است.

 فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در این نامه تاکیده است: عنایت خاص به انتخاب فردی مؤثر در معاونت امور زنان و خانواده، اولین گام در این راستا است. اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، قائل به ویژگی‌های زیر برای فرد معرفی‌شده در سمت معاون امور زنان و خانواده هستند:

۱. درک عمیق گفتمان تحول‌گرای انقلابی زنان با رویکرد الگوی سوم و تمایز آن با رویکردهای متحجرانه و فمینیستی و تشخیص مرزهای ظریف آن.

۲. ویژگی‌های شخصیتی لازم نظیر شجاعت، قاطعیت و درایت.

۳. ارائه برنامه برای اجرای سیاست‌های کلی نظام مرتبط با حوزه زنان، خانواده، سلامت و فرزندآوری.

۴. آشنایی با مسائل حوزه زنان و خانواده و برخورداری از پیشینه اجرایی و تجارب موفق، توان مدیریت اجرایی و آشنایی با فرآیندهای اجرایی بر اساس اسناد بالادستی.

۵. قدرت اقناع‌سازی نخبگان و جلب امکانات برای حوزه زنان از حوزه‌های مختلف دولت و ارتباط مؤثر و دوسویه با مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه.

۶. قابلیت جریان‌سازی و گفتمان‌سازی الگوی سوم زن در منطقه، جهان اسلام و عرصه‌های بین‌المللی.

۷. آشنایی با جریان‌های مختلف فکری و شناخت نقاط قوت و ضعف دولت‌های گذشته در این زمینه و اخذ رویکردی که شامل استفاده درست از نقاط قوت باشد، با تأکید بر بهره‌مندی از خلاقیت و نوآروی.

۸. ارتقاء ظرفیت مشارکت عموم زنان کشور، خصوصاً دختران جوان.

در پایان این نامه آمده است: فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، تعامل و نظارت مؤثر برای حل مسأله زنان با دولت را اصلی مهم می‌داند. در پایان موفقیت حضرتعالی و دولت مردمی را از خداوند منان خواستاریم.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی کمتر از یک هفته بعد از  برگزاری مراسم تحلیف امروز چهارشنبه فهرست اسامی وزیران پیشنهادی را در نامه رسمی به محمد باقر قالیباف تقدیم کرد.

به گفته سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه این فهرست روز شنبه به طور رسمی اعلام وصول خواهد شد و بعد از آن بررسی برنامه وزیران پیشنهادی در کمیسیونهای تخصصی آغاز خواهد شد.

به گفته موسوی بعد از ایام تاسوعا و عاشورا جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی برگزار می شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!