بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح توسعه مشاغل خانگی آموزش می بینند

ارسال شده در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

ناظر استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان؛ از ثبت نام بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر برای شرکت در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد.

حبیب کشاورز ضمن اعلام این خبر اظهارداشت: یکی از عرصه های مورد تاکید در جهت اشتغالزایی توسعه کسب و کارهای خانگی است که در این حوزه می توان تعداد بسیاری از هموطنان را با حمایت و آموزش های مورد نیاز مشغول به کار کرد.

 وی افزود: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی طرحی را تحت عنوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سال 99 آغاز کرده است که با همکاری جهاد دانشگاهی در سراسر کشور و استان هرمزگان اجرایی می شود.

 ناظر استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان بیان کرد: این طرح در 3 فاز در حال اجرا است که مرحله اول آن شناسایی وثبت نام افراد متقاضی راه اندازی کسب و کارهای خانگی است و تاکنون در استان هرمزگان ثبت نام نهایی ۳ هزار و ۷۰۵ نفر برای این طرح ثبت نام کرده اند.

 کشاورز با ابراز رضایت از میزان استقبال مردم هرمزگان  از این طرح ملی اضافه کرد: از بین کل ثبت نام کنندگان ۳ هزار و ۵۶۴ نفر خانم و ۱۴۱ نفر آقا می باشند.

وی تصریح کرد: در فاز دوم طرح آموزش های مقدماتی، مهارتی و تخصصی در دوره های آموزشی مختلف به متقاضیان ارائه می شود و در مرحله سوم نیز فاز اتصال به بازار افراد آموزش دیده در دستور کار قرار می گیرد.

حبیب کشاورز ابرازداشت: تعدادی از خیرین کارآفرین و پیشران های هدایت شغلی در این طرح جهت هدایت آموزش دیدگان با ما همکاری دارند.

وی خاطرنشان کرد: طی اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان هرمزگان تاکنون ۲۸۰ نفر وارد بازار کار شده اند و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!