راه‌اندازی مراکز هنر خلاق در هرمزگان

ارسال شده در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰، توسط ایسنا

رئیس حوزه هنری هرمزگان از راه‌اندازی مراکز هنر خلاق در استان، مبتنی بر فناوری‌های نرم و فعالیت‌های هنری شتاب‌دهنده در زمینه اقتصاد هنر خبر داد.

سعید عبدلی‌زاده اظهار کرد: خبرنگاران بازوی ما در انعکاس فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان به خصوص در بخش فرهنگی و هنری هستند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های مهم خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رسانی حوزه فرهنگ و هنر انقلاب، افزود: خبرنگاران حلقه وصل مردم مخاطبان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی و مسئولین این عرصه هستند و اگر این انعکاس فعالیت‌ها و در کنارش شناسایی خلأها و مشکلات و بازتاب آن نبود، ما نمی‌توانستیم در فعالیت‌های فرهنگی خود موفق باشیم.

رئیس حوزه هنری هرمزگان تصریح کرد: حوزه هنری یکی از مهم‌ترین رسالت‌های خود را پرورش و فراهم کردن امکانات و جایگاهی برای رشد هنرمندان انقلاب اسلامی و تولید آثار مبتنی بر ارزش‌های انقلاب، قرار داده است. امروز مأموریتی با عنوان طرح تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی را در کشور دنبال می‌کنیم و سعی داریم در این چهارچوب فعالیت‌های خود را تعریف کنیم. به همین منظور سند زیست‌بوم فرهنگی هرمزگان با کمک نخبگان فرهنگی و هنری در حال تدوین است.

عبدلی‌زاده ادامه داد: طرح توانمندسازی فرهنگی و هنری محلات حاشیه‌نشین نیز در همین راستا از اواخر سال گذشته آغاز شده و به طور جدی دنبال خواهد شد. سعی داریم باشگاه رشد و توانمندسازی را در رشته‌های هنرهای تجسمی، فیلم و مستند و همچنین هنرهای مکتوب ایجاد کنیم. متناسب با همین فعالیت‌ها کارگاه هنرهای تجسمی هرمزگان مرز پرگهر را با موضوع هویت استکبارستیزی استان برگزار کردیم و آثار این کارگاه در هفته هنر انقلاب به نمایش گذاشته شد.

رئیس حوزه هنری هرمزگان افزود: یکی دیگر از رویکردهای ما تأکید بر تولید آثار فاخر با قابلیت عرضه ملی و بین‌المللی توسط هنرمندان حوزه هنری استان است. همچنین ورود جدی به ثبت تاریخ شفاهی پیشرفت استان در حوزه فعالیت‌های مختلف صنعتی و اقتصادی و جهادی داشته‌ایم. به زودی کارگاه‌های آموزش نویسندگی و تربیت مصاحبه گران تاریخ شفاهی را در این راستا برگزار خواهیم کرد.

وی بیان کرد: متناسب با فعالیت‌ها و تغییرات شرایط علمی و اقتصادی کشور می‌طلبد در راستای کسب‌وکارهای نوین نیز گام برداریم و در نظر داریم با همکاری مراکزی چون مرکز رشد جهاد دانشگاهی، مراکز هنر خلاق را در استان، مبتنی بر فناوری‌های نرم و فعالیت‌های هنری شتاب‌دهنده در زمینه اقتصاد هنر در دستور کار خود قرار دهیم. رئیس حوزه هنری هرمزگان بیان کرد: حوزه هنری هرمزگان در شرایط سختی به خصوص در زمینه زیرساخت‌های سخت‌افزاری به سر می‌برد. هرمزگان جزء معدود استان‌هایی است که حوزه هنر انقلاب اسلامی در آن فاقد ساختمان مناسب ملکی است. حوزه هنری متناسب با مأموریت خود مأمنی برای حضور هنرمندان است و وجود یک استودیوی تصوری، صوتی، پلاتو و گالری بسیار ضروری است که ما از آن محروم هستیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!