برپایی ۱۰۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در محل نمایشگاه‌های دائمی بندرعباس

ارسال شده در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان از برپایی ۱۰۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در محل نمایشگاه‌های دائمی بندرعباس خبر داد.

به گزارش آوای دریا ، علی رئوفی در نشست با روسا و مدیران کمیته‌های تخصصی ستاد استانی مقابله با کرونا با توجه به دستور استاندار استان مدیران کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت هفتگی گزارش اقدامات قابل ملموس و عینی در حوزه مقابله با کرونا را به دبیرخانه ستاد جهت بررسی و ارزیابی منعکس کنند.

وی افزود: ویروس کرونا در 18 ماه اخیر با جهش‌های متفاوتی بروز کرده و در هر مرحله با سرایت‌های بیشتری همراه بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: ویروس جهش یافته دلتای کرونا قدرت بسیار بالایی دارد و حتی در فضای باز نیز افراد مبتلا به آن می‌شوند و رشد بی سابقه آمار مبتلایان، بستری ها و مرگ و میرها مصداق بارز این مهم است.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا استان هرمزگان، افزود: هشدارهای که دانشگاه علوم پزشکی استان براساس مطالعات علمی در مورد آثار مخرب ویروس جهش یافته هندی داده‌اند تاکنون اثبات شده و در توجه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی ضروری است توجه ویژه شود.

وی گفت: راه علاج ویروس کرونا در شرایط کنونی قطع زنجیره ویروس است که تحقق آن منوط به کاهش تماس افراد با یکدیگر است.

رئوفی تصریح کرد: با توجه به وخامت شیوع کرونا در استان پزشکان و پرستارانی که در کادر اداری بیمارستان‌ها مشغول به کار هستند در بخش درمان به کار گرفته شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین زمینه خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود پرستار در بیمارستان‌های استان پرستاران جدید جذب و به شهرستان‌ها اعزام شده‌اند.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین به موقع اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها، افزود: در صورت بروز هرگونه کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های شهرستان‌ها فرمانداران سریعا اطلاع دهند تا پیگیری و مرتفع شود.

وی در همین زمینه افزود: در زمینه تامین اکسیژن بیمارستان‌های غرب استان با استان بوشهر هماهنگی‌های لازم به عمل آمده در کمترین زمان ممکن و با سرعت تامین شود.

رئوفی تصریح کرد: ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی به صورت شبانه روزی پیگیر نیازهای استان در حوزه کرونا هستند تا مردم با مشکلات کمتری در این زمینه روبرو باشند و نارسایی‌ها در برخی بخش ها ناشی از افزایش بی سابقه مبتلایان است‌.

وی با اشاره به دستور استاندار هرمزگان برای ایجاد تخت‌های جدید گفت: با دستور همتی استاندار هرمزگان به صورت فوریت 100 تخت ویژه بیماران کرونایی در محل نمایشگاه‌های دائمی بندرعباس برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی تجهیز و آماده ارائه خدمات به بیماران است.

رئوفی در همین مورد افزود: تخت‌های جدید ویژه بیماران کرونایی در سراسر استان با دستور استاندار استان، با مدیریت فرمانداران در حال آماده سازی و تجهیز است که مرحله به مرحله آماده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برپایی صحرایی همراهی بسیار خوبی با مدیریت عالی استان داشته‌اند و برای برپایی بیمارستان‌های صحرایی در شهرستان ها سپاه پاسداران اعلام آمادگی کرده است‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا نظارت‌ها بر امور بهداشتی مجتمع‌های رفاهی و اقامتی استان تشدید شود تا سلامت مردمی که از این اماکن استفاده می‌کنند حفظ شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!