قشم با کمبود شدید پرستار مواجه است/بزودی بخش جدید کووید راه اندازی می شود

فرماندار شهرستان قشم:

ارسال شده در ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

فرماندار شهرستان قشم گفت: مهمترین مشکل و نگرانی در بحث کووید تامین پرستار است که مطالبه جدی مردم را به همراه دارد.

علیرضا نصری در حاشیه برگزاری ستاد مدیریت کرونا در قشم، در گفت و گو با ایسنا، افزود: در چند روز گذشته شرایط شهرستان قشم به وضعیت حادی رسیده است و آمارها نشان دهنده وضعیت بغرنج از لحاظ شیوع کرونا دارد.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته ۹۰ تخت بیمارستانی در قشم وجود داشت که با کمک خیرین و منطقه آزاد قشم به ۱۳۰ تخت رسید، تصریح کرد: امیدواریم با ایجاد بخش کووید ۱۹ در قشم شاهد افزایش تخت بیمارستانی برای رسیدگی به وضعیت بیماران باشیم.

نصری با اشاره به اینکه خوشبختانه با کمک خیرین و منطقه آزاد قشم دغدغه دستگاه اکسیژن ساز برطرف شد، اضافه کرد: مهمترین مشکل و نگرانی در بحث کووید تامین پرستار است که مطالبه جدی مردم را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه روزی که بیمارستان پیامبر اعظم(ص) در قشم افتتاح شد با مشکل پرستار و منابع انسانی روبه رو بود چه برسد به امروز با اوج بیماری کرونا، عنوان کرد: حتی از ۵ مرکز اورژانس شهرستان قشم هم ۱۰ نیرو اضافه شد اما بازهم با مشکل رو به رو هستیم.

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به اینکه باید سایر درمانگاه ها را در بحث رسیدگی به بیماران سرپایی و دریافت دارو آماده کنیم، خاطرنشان کرد: از همکاری ائمه جمعه سپاسگزارم که در این هفته در عدم برگزاری نماز جمعه به دلیل شرایط قرمز شهرستان نهایت همکاری را به کار بستند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!