یارانه چهارمین فرزند،۱۶میلیون تومان شد

افزایش ۳ میلیونی کمک هزینه فرزند چهارم

ارسال شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۰، توسط خبرگزاری صدا و سیما، ایسنا

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، از پرداخت ۱۶ میلیون تومان به خانواده‌هایی که قصد داشتن فرزند چهارم را دارند، خبر داد. این در حالی است که او در روزهای گذشته این رقم را ۱۳ میلیون تومان اعلام کرده بود.

به گزارش آوای دریا، عبدالله ارجائی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی برای اهدای ۲۷ هزار ویلچر به معلولان مناطق کم برخوردار، اجرای طرح به علاوه سه را یکی از اقدامات این بنیاد برشمرد و گفت: این طرح، کمک به خانواده‌هایی است که قصد فرزند چهارم را دارند و ۱۰ میلیون تومان از این کمک بلاعوض و ۶ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است.

وی با بیان اینکه این طرح از هفته گذشته از شهر قم آغاز شد افزود: میانگین رشد جمعیت این شهر برابر با میانگین رشد جمعیت کشور است.

ارجائی با اشاره به اینکه از ابتدای مرداد در بیرجند به عنوان دومین شهر هدف، طرح به علاوه سه اجرا می‌شود گفت: در این طرح، پدران خانواده‌ای که ثبت‌نام کنند، یک بازه زمانی ده ماهه وجود دارد و بعد از این زمان و با وارد کردن کد ملی فرزند چهارم، یک میلیون تومان هدیه تولد به حساب مادر خانواده واریز می‌شود.

سپرده‌گذاری برای فرزند

وی افزود: دو میلیون تومان سپرده‌گذاری از سوی بنیاد ۱۵ خرداد برای کودکی که کد ملی او ارسال شده است، انجام می‌شود و این سرمایه‌گذاری تداوم می‌یابد و ارزش افزوده آن، بعد از ۱۸ سالگی به کودکی که جوان شده، تقدیم می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد گفت: هزینه بیمه تکمیلی مادر و کودک در سال اول تولد تامین می‌شود که برآورد ما سه میلیون تومان هزینه درمان است.

ارجائی افزود: چهار میلیون تومان نیز در اختیار پدر خانواده در قالب یک کارت خرید قرار می‌گیرد که وسایلی که مورد نیاز است را تامین کند.

وی گفت: همچنین شش میلیون تومان وام با کارمزد چهار درصد بر روی آن کارت خرید، به پدر خانواده داده می‌شود که اختیاری است.

ارجائی گفت: متقاضیان می‌توانند برای نام‌نویسی در طرح به علاوه ۳، در سامانه www.1542.ir ثبت‌نام کنند.

او در روزهای گذشته با اشاره به اجرای طرح به علاوه ۳، از کمک ۱۳ میلیونی به خانواده‌ها پس از تولد فرزند چهارم خبر داده و در تشریح جزئیات آن گفته بود: در این طرح پس از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه به محض تولد فرزند به مادر، دو میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهداء می‌شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!