تزریق واکسن افراد بالای۱۸سال در کشور تا پایان دی‌ماه انجام می‌شود

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

ارسال شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۰، توسط مهر

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس پیش بینی ها، تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال در کشور تا پایان دی ماه به اتمام می رسد.

 به گزارش آوای دریا، «دکتر جعفر صادق تبریزی»، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این مهم زمانی محقق خواهد شد که واکسن تولید داخل در کشور به حد قابل قبولی برسد و به دست ما برسد و تزریق واکسن با سرعت انجام بگیرد. وی افزود: کل واکسیناسیون در کشور پوشش ۷۳ درصدی داشته است و در تهران واکسیناسیون ۸۱ درصد افراد بالای ۷۰ درصد انجام گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: کشورهای مختلف در حوزه خدمات اساسی حوزه بهداشت با شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیدند. تبریزی ابراز داشت: در ایران نه تنها خدمات اساسی کم نشد بلکه بیشتر هم شد و خدمات بسیاری به مردم ارائه داد. وی عنوان کرد: حوزه بهداشت منابع محدودی دارد و هزینه‌های مقابله با کرونا هم اضافه شد اما با این وجود منابع اضافه نشد.رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علی رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها، کمبودها حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه‌ها هیچکدام خدمات خود را تعطیل نکردند و خدمات فعال برای کرونا ارائه دادند.

تبریزی بیان کرد: یکی از دلایل عمده کاهش مرگ و میرهای ناشی از کرونا ارائه خدمات بخش سیستم بهداشت سرپایی به مردم بوده است. رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سه هفته گذشته برخی کشورها به دلیل فشار آمریکا از دادن واکسن به ایران امتناع می‌کردند که خوشبختانه هم اینک واکسن تولید داخل اضافه شده است.

وی ادامه داد: از پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته آینده بین ۶ تا هفت میلیون دوز واکسن به دست مان خواهد رسید که اینها جدای از واکسن برکت هستند. تبریزی تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد جزو دانشگاه‌هایی بوده که کارهای درخشانی در زمینه مقابله با کرونا انجام داده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!