نوجوان هرمزگانی در ششمین مهرواره عکس کانون پرورش فکری برگزیده شد

ارسال شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۰، توسط ایرنا

محدثه بشیریان‌زاده،عضو مجتمع آفرینش کانون پرورش فکری بندرعباس، به عنوان برگزیده گروه سنی نوجوان ششمین مهرواره فصلی عکسِ انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتخاب شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در این باره به رسانه‌ها گفت: از  ۱۱۰ اثر راه‌یافته به مرحله‌ پایانی ششمین مهرواره فصلی عکسِ انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری، ۲۰ اثر از ۱۹ عکاس و  ۱۵ اثر شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگ‌سال (مربیان و کارشناسان کانون) به عنوان آثار برتر انتخاب شد.

پروین پشتکوهی افزود: توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، از جمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود و هیات داوران از میان عکس‌های رسیده اثر محدثه بشیریان زاده عضو کانون بندرعباس را برگزیده گروه سنی نوجوان اعلام کرد.

وی ادامه داد: پیش از این اثر محدثه بشیریان زاده در نخستین مهرواره عکس خلیج فارس قلب آبی ایران با حضور استان‌های ساحلی بوشهر، خوزستان و هرمزگان رتبه برگزیده را کسب کرده بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی کانون به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

به گفته پشتکوهی، فراخوان مهرواره‌ عکسِ فصل تابستان سال ۱۴۰۰ نی به زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر می‌شود.

ششمین مهرواره فصلی عکسِ انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری با هدف به تصویرکشیدن زیبایی‌های فصل بهار در شهر یا روستا و موضوع ماه مبارک رمضان طراحی و اعلام شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و حال و هوای ماه رمضان در این فراخوان شرکت کنند.

«مجید مردانیان» عکاس، مدرس دانشکده خبر و دبیر عکس خبرگزاری فارس، «فریدون قربانی» عکاس و مدیر آژانس عکس تهران و «سمیرا صحرانورد» کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داوری ششمین مهرواره فصلی عکسِ انجمن عکاسان نوجوان کانون را برعهده داشتند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!