نمکی:افراد بالای ۱۸ سال در جزایر خلیج فارس به‌جز کیش و قشم، واکسینه شوند

ارسال شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۰

وزیر بهداشت دستور داد به جز جزایر کیش و قشم که در مرحله بعدی اعلام خواهد شد، جمعیت ساکن کلیه جزایر خلیج همیشه فارس، از ۱۸ سال به بالا واکسینه شوند.

به گزارش «دکتر سعید نمکی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به «دکتر علیرضا رییسی»، معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به امکان تهیه واکسن و خطرپذیری استان های جنوبی و جنوب شرقی و شرق کشور، بر واکسیناسیون جمعیت بالای ۵۰ سال ساکن در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و خراسان جنوبی و همچنین واکسیناسیون عشایرکوچ تأکید کرد.

در این نامه آمده است؛

جناب آقای دکتر رئیسی

معاون محترم بهداشت

شایسته است باتوجه به امکان تهیه واکسن و خطرپذیری استان های جنوبی و جنوب شرقی و شرق کشور موارد زیر اجرا شود؛

۱-علاوه بر استان سیستان و بلوچستان جمعیت های بالای ۵۰ سال ساکن در استان های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و خراسان جنوبی تحت پوشش واکسیناسیون کووید قرار گیرند.

۲-به جز جزایر کیش و قشم که در مرحله بعدی اعلام خواهد شد، جمعیت ساکن کلیه جزایر خلیج همیشه فارس، از ۱۸ سال به بالا واکسینه شوند. (این پوشش شامل جمعیت مواج و غیربومی نمی شود. البته کلیه ساکنین دائم، بومی تلقی می ‌شوند.)

۳-همکاران عزیزمان در دانشگاه های علوم پزشکی دقت فرمایند که اولا، سکونت افراد محرز گردد،  ثانیا، با نوبت دهی به گونه ای عمل کنند که تراکم ایجاد نشود و ثالثا، از نظر تأمین به موقع واکسن در حد سهمیه مورد نیاز، قبلاً اقدام گردد.

۴-پیرو مذاکرات قبلی واکسیناسیون عشایرکوچ رو از ۱۸ سال به بالا نیز از اول مرداد انجام شود. در نقاطی از استان های مذکور که امکان مراجعه مردم میسر نیست، اکیپ های سیار با امکانات کافی (پزشک عمومی ناظر، واکسیناتور و عوامل کمکی دیگر) اعزام شوند که در این راستا می توان از همراهان عزیزمان در سازمان اورژانس، سازمان بسیج و در قالب همکاری مشترک در طرح شهید سلیمانی بهره گرفت.توفیق جنابعالی و همکاران ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

مراکز واکسیناسیون روزهای پنجشنبه و روزهای تعطیل هم به کار خود ادامه دهند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین در نامه ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر استمرار خدمت رسانی مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه و دیگر روزهای تعطیل، تاکید کرد.

 در این نامه آمده است؛

رییس/ سرپرست محترم دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

ضمن خداقوت برای تلاش‌های شبانه روزی عزیزان در مدیریت پیک جدید کرونا ضروری است کلیه مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ سراسر کشور، روزهای پنجشنبه و جمعه و دیگر روزهای تعطیل کماکان به خدمت خود ادامه دهند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!