سومین پویش ازدواج جوانان در هرمزگان برگزار می‌شود

ارسال شده در ۲۶ تیر ۱۴۰۰

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان از برگزاری سومین پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران در سال ۱۴۰۰ و پویش های مختلف با هدف ترویج ازدواج آسان با همراهی خیرین در سال جاری خبر داد.

محمودرضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان با تاکید بر اهمیت هفته ازدواج در حفظ و تحکیم بنیان خانواده و گسترش سنت حسنه ازدواج، اظهار کرد: برنامه های ابلاغی از سوی وزارت ورزش و جوانان به دستگاه‌های اجرایی استان با موضوع توجه به پویش ازدواج جوانان با همراهی خیری و بهره‌مندی از ظرفیت آنها در کمک رسانی به جوانان در موضوع ازدواج برای خدمات ارائه شده در هفته ازدواج ابلاغ شده است.

وی با اشاره به فرا رسیدن اول ذیحجه سالگرد ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) بیان کرد: ازدواج ساده و آسان باید الگویی برای ازدواج در جامعه برای جوانان باشد و ما باید از ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) الگو و درس ساده زندگی کردن را درجامعه ترویج دهیم.

متولی ورزش و جوانان هرمزگان یادآورشد: به دلیل اهمیت ازدواج و خانواده با توجه به شرایط موجود درکشور بعلت شیوع ویروس کرونا برنامه های هفته ازدواج در استان هرمزگان بیشتر در بستر فضای مجازی برگزارخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی گسترده در خصوص لزوم مشاوره های پیش از ازدواج( نقش آن در شکل گیری ازدواج آگاهانه ،آسان و ….)، هماهنگی با صدا و سیما و ارسال محورهای مرتبط با مسائل مربوط به حوزه ازدواج جوانان (جوانان چالش‌ها و راهکارها با حضور صاحب نظران، روانشناسان و متخصصان حوزه ازدواج و خانواده)، فرهنگ سازی و ارزش آفرینی ازدواج‌ بدون تجملات و پرهزینه، کمپین رسانه‌ای با موضوع ساده زیستی زیر یک سقف، آغاز زندگی مشترک بدون برگزاری مراسم در شرایط کرونایی، ترغیب زوج های جوان به فرزندآوری،اجرای  برنامه‌های الگوساز و ظرفیت‌های فرهنگی در سطح استان ازجمله برنامه های هفته ازدواج است. امیاری تصریح کرد: تقدیر از زوجین جوان جامعه پزشکی استان، تقدیر از مراکز مشاوره فعال، تقدیر از روانشناسان فعال در کارگاه های آموزش خانواده و ازدواج، تقدیر از زوجین موفق در سازمان‌های مردم نهاد جوانان و ورزشکاران موفق، تولید محتوای آموزشی و فرهنگ ساز در قالب های موشن گرافی، فیلم کوتاه و ….، برگزاری کارگاه‌های آموزش ازدواج و… در دستور کار برنامه های این هفته قرار دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!