خبر شناسایی بیماری تب دنگی در بندرلنگه تکذیب شد

ارسال شده در ۱۹ تیر ۱۴۰۰

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر شناسایی بیماری تب دنگی در شهرستان بندرلنگه را رد کرد.

به گزارش آوای دریا و به نوشته باشگاه خبرنگاران، محمود حسین پور، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در پی شایعات منتشر شده بر کشف تب دنگی در بندرلنگه هیچ مورد مثبتی از این بیماری در هرمزگان شناسایی نشده است.

حسین پور افزود: تعداد کمی پشه و تخم پشه آئدس در شهرستان بندرلنگه کشف شد که آلودگی نداشته است. او گفت: علام بیماری تب دنگی  سردرد شدید، تب، استخوان درد، کمردرد، درد مفاصل است که در کودکان با علائم گوارشی مانند اسهال خود را نشان می‌دهد.

حسین پور افزود: تنها ۵ درصد از افرادی که به بیماری تب دنگی مبتلا می‌شوند، در وضعیت سخت قرار می‌گیرند و بیماری بیش از ۸۰ درصد با علایم خفیف است. تب دِنگی نام یک بیماری ویروسی است که به آن تب دنگ، تب دانگ و تب استخوان‌شکن هم گفته‌اند.

این بیماری از طریق پشه‌ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل می‌شود. این پشه که به ببر آسیایی مشهور شده‌است در مناطق استوایی جهان به‌ویژه آسیای جنوب شرقی از جمله مالزی وجود دارد.

در هرمزگان نیز در مناطق با رطوبت بالا مانند اطراف خورها و نیزارها و در داخل لاستیک های فرسوده در کیش و بندرلنگه این پشه شناسایی شده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!