محموله ۸ هزار دوز واکسن کرونای برکت وارد بندرعباس شد

ارسال شده در ۱۹ تیر ۱۴۰۰

با پیگیری های مستمر منوچهر دانشمند مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان هرمزگان محموله حاوی ۸ هزار دوز واکسن کرونای برکت وارد بندرعباس شد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان هرمزگان اعلام کرد: محموله حاوی ۸ هزار دوز واکسن کرونای ایرانی شرکت دارویی برکت در روز ۱۴ تیرماه سال ۱۴۰۰ تحویل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شد.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکنون ۱۰۳ هزار و ۲۵۲ نفر در هرمزگان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند که به ۳۶ هزار و ۲۸۷ نفر از آن‌ها هر دو دوز اول و دوم تزریق شده است.

۶۰ درصد از گروه سنی بالای ۸۰ سال، ۷۰ درصد از گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال و تقریباً همه گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال در هرمزگان واکسن کرونا را دریافت کرده اند، سبد واکسن کرونا در استان متشکل از واکسن‌های آسترازنکا، اسپوتنیک و سینوفارم است که واکسن برکت نیز به این سبد اضافه شده است.تزریق واکسن کرونا به گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال نیز از چند روز پیش در شهرستان‌های بشاگرد و جاسک و از ۱۴ تیرماه نیز در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، قشم و بوموسی آغاز شده است.تاکنون در بشاگرد ۸۰ درصد و در جاسک ۳۲ درصد این گروه سنی واکسینه شده اند بیش از ۹۵ هزار هرمزگانی در رده سنی ۶۰ تا ۷۰ سال قرار دارند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!