واعظی: هفته ای یک میلیون و ۸۰۰ دز واکسن کرونا وارد میشود

ارسال شده در ۱۲ تیر ۱۴۰۰، توسط ایسنا

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور گفت: از هفته آینده تقریباً ۱ میلیون و ۸۰۰ دز واکسن را به صورت هفتگی دریافت می‌کنیم که ممکن است به دو میلیون دز هم برسد و می‌توانیم همه گروه‌های سنی را واکسن بزنیم.

محمود واعظی، در پاسخ به پرسشی درباره تولید واکسن و واردات آن از یک سو و کندبودن روند واکسیناسیون، بیان کرد: زحماتی که کادر درمان و وزارت بهداشت را با یک اتفاق زیر سوال نبرید. همان گروهی که مداوا می‌کند همان هم تزریق می‌کند. یک برنامه‌ریزی خوبی انجام شد اما اتفاقی افتاد که از دست کادر درمان و دولت خارج بود.

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور یادآور شد: کشوری که قرارداد بسته بودیم تا واکسن به ما برساند از ما خواستند که دو سه هفته‌ای صادرات را متوقف کنند تا واکسیناسیون خود را انجام دهند و ما هم چاره‌ای نداشتیم که بپذیریم چون می‌خواستیم که بقیه قرارداد ما انجام شود.

واعظی افزود: اتفاقی که افتاد این بود که وقتی خبر رسید که مشکلی برای دز دوم واکسن نداریم و افراد بیایند، وزارت بهداشت براساس زمان‌بندی سه هفته قبل شروع به پیامک زدن کرد. وقتی که برای تعداد ۱۵۰ نفر در یک مرکز پیامک می‌رود، کسانی که شنیده بودند یا دیده بودند که این مرکز تزریق انجام می‌دهد بدون نوبت و بدون دعوت می‌روند، این گرفتاری پیش می‌آورد.

وی یادآور شد: یک خبر خوب این است که از هفته آینده تقریباً ۱ میلیون و ۸۰۰ دز واکسن را به صورت هفتگی دریافت می‌کنیم که ممکن است به دو میلیون دز هم برسد و می‌توانیم به قوت همه گروه‌های سنی را واکسن بزنیم و این مشکل هم حل شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!