فراخوان مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی مجسمه شهر من منتشر شد

ارسال شده در ۱۲ تیر ۱۴۰۰

کودکان و نوجوانان آثار خود در رشته‌های نقاشی، عکاسی، حجم‌سازی، داستان کوتاه، پژوهش، ساخت محتوای تصویری، دست‌‌ساخته‌های خلاق با دورریختنی و ایده‌های نو را در فراخوان مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی مجسمه شهر من شرکت می‌دهند.

 پروین پشتکوهی مدیرکل کانون هرمزگان اظهار کرد: در حقیقت هویت‌بخشی به فضای شهری و ایجاد دلبستگی کودکان و نوجوانان به فضای شهری از اهمیت بالایی برخوردار است. بی شک ورود هنر و به ویژه مجسمه ها  به عرصه فضاهای شهری، یکی از مناسب ترین راه‌حل ها، برای زیباسازی فضاهای محیطی و ساختن فضاهایی است که کودکان و نوجوانان در آن احساس امنیت و آرامش کنند.

وی افزود: در فضای عمومی شهرها، حواس بصری و غیر‌بصری ، در ادراک هویت فضایی، احساس تعلق به محیط و دریافت  کیفیت‌های محیطی، نقش به سزایی دارد.

پشتکوهی ادامه داد: بنابراین اهمیت ارتقاء کیفیت بصری فضای عمومی شهرها، به عنوان یکی از موثرترین عوامل درجذب سرمایه‌های اجتماعی و نقش هنر شهری در دمیدن روح به این فضاها و القای حس بصری به تجربه‌کنندگان فضا پررنگ‌تر جلوه می‌کند. با توجه به این کودکان و نوجوانان با بیشترین توجه‌ و هم ذات پنداری به نوعی مخاطب اصلی این آثار هستند، شکل ظاهری سازه ها و موضوع این آثار، امر بسیار مهمی است. 

وی در رابطه با اهداف این مهرواره عنوان کرد: آشنایی بیش‌تر کودکان و نوجوانان با مجسمه‌ها و المان های شهر بندرعباس به عنوان یک عنصر بصری در هویت بخشی به فضاهای شهری، انتقال پیام‌های ارزشمند و مفاهیم فرهنگی، تاریخی، توجه به حقوق کودکان، آشنایی با دیدگاه  کودکان نوجوانان امروز نسبت به مجسمه‌های شهری و آگاهی مجریان با نوع نگاه کودکان و نوجوانان به مقوله مذکور ایجاد بستر برای کشف استعدادها و شناسایی هنرمندان خلاق در زمینه‌های هنری، ادبی و ایده‌پردازی و فرهنگ‌سازی در زمینه حفظ و مراقبت از سازه‌های شهری و جلوگیری از تخریب اموال عمومی از اهداف این طرح است.

 پشتکوهی تصریح کرد: علاقه‌مندان و هنرمندان می‌توانند با خلق اثر در هر یک از بخش‌های اعلام شده با محور مجسمه‌ها و المان های شهر بندرعباس در این مهرواره شرکت کنند.

در پایان این مهرواره به آثار برتر هدایایی اهدا می شود. داوری و اعلام نتایج  و تقدیر از آثار برتر در نیمه دوم مهر صورت خواهد پذیرفت.

 و دختران و پسران گروه‌های ۷  تا ۲۲ سال  تا ۳۱ شهریور مجاز به شرکت در این مهرواره هستند.

 شرکت کنندگان می‌توانند، آثار خود در رشته‌های نقاشی، عکاسی، حجم‌سازی، داستان کوتاه، پژوهش، ساخت محتوای تصویری، دست‌‌ساخته‌های خلاق با دورریختنی و ایده‌های نو را با مشخصات فردی شامل نام و نام خانوداگی، نام پدر، کدملی، تاریخ تولد ، تلفن همراه و اثر خود را  از طریق لینک  http://hormozgan.kpf.ir/mojasame  ارسال کنند.  استانداری استان هرمزگان، سازمان فرهنگی  اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس، اداره  کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، اداره  کل آموزش و پرورش استان در این مهرواره با کانون‌ پرورش فکری مشارکت می‌کنند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!