برگزاری همایش یوگا در منطقه آزاد قشم

ارسال شده در ۵ تیر ۱۴۰۰

همایشی تحت عنوان « آشنایی با رشته ورزشی یوگا » به مناسبت روز جهانی این رشته ورزشی از سوی کمیته یوگا هیات ورزش های همگانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

سمیه شهبازیان‌ رییس هیات ورزش های همگانی این منطقه هدف از برگزاری این همایش را آشنایی با تاثیرات، فواید و مزیت های ورزش یوگا بر جسم و روح ورزشکاران اعلام کرد و گفت: یوگا از جمله ورزش های پرطرفدار امروزی است و تاثیرات بسزایی در سلامت و آرامش جسم و روح انسان دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه از ورزش یوگا در دنیا به عنوان یک شیوه جدید زندگی عالی یاد می شود، افزود: فواید ورزش یوگا آنقدر فوق العاده است که با انجام تمریناتش، این ورزش به جزئی جدا نشدنی در زندگی ورزشکار تبدیل می شود.

به گفته شهبازیان این ورزش مجموعه ای از تمرینات ذهنی، جسمی، تنفسی، کششی و انعطاف، قدرت و تعادل است، بطوری که از آن به عنوان یک ورزش کامل نام برده می شود .

رییس هیات ورزش های همگانی منطقه آزاد قشم «مدیتیشن» به‌ معنی فنون و روش تسلط بر ذهن را بخشی از یوگا خواند و تصریح کرد: بسیاری از افراد برای بهبود کیفیت زندگی خود از یوگا به عنوان یک درمان مکمل در کنار درمان های متداول پزشکی استفاده می کنند و شواهد نشان می دهد که این ورزش می تواند کیفیت زندگی افراد ی که دچار سکته مغزی و یا روماتیسم مفصلی هستند را بهبود ببخشد.

شهبازیان انعطاف و تعادل قدرت عضلانی، بهبود تنفس، کاهش افسردگی، تحریک عملکرد مغز، کم کردن و ثابت شدن وزن، سلامت قلب و کاهش استرس را نیز از دیگر نتایج پرداختن به ورزش یوگا دانست.

گفتنی است همایش « آشنایی با رشته ورزشی یوگا » به مناسبت روز جهانی یوگا از سوی کمیته یوگا هیات ورزش های همگانی منطقه آزاد قشم به سرپرستی مریم سوسن در پارک زیتون قشم برگزار شد.

روز جهانی یوگا روز ۲۱ ژوئن است که از سوی سازمان ملل و به پیشنهاد دولت هند در دسامبر سال ۲۰۱۴ به عنوان «روز جهانی یوگا» تصویب شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!