دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند

معاون آموزشی دانشگاه تهران پیشنهاد داد:

ارسال شده در ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تأکید بر ضرورت واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و دانشجویان در فصل تابستان گفت: اگر امکانات موجود شرایط را برای واکسیناسیون کامل دانشجویان و اعضای هیئت علمی در فصل تابستان(پیش از شروع ترم تحصیلی جدید) فراهم نمی‌کند پس دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت دریافت واکسن کرونا باشند.

دکتر سیدحسین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید مجدد بر این‌که باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ترتیبی اتخاذ کند تا پیش از آغاز ترم تحصیلی جدید دانشجویان و اعضای هیئت علمی علیه کرونا واکسینه شوند، اظهار کرد: در این صورت از مهر ماه بخشی از کلاس‌ها حضوری خواهد بود.

وی وضعیت کلاس‌های آموزشی دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید را منوط به وضعیت واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیئئت علمی برشمرد و افزود: دانشجویان تحصیلات تکمیلی بر خلاف دوره کارشناسی علاوه بر واحدهای عملی نیازمند پژوهش و تحقیق هستند و ناگزیر به اجازه برای حضور فیزیکی آن‌ها در آزمایشگاه‌ها برای گذراندن واحدهای عملی هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ادامه داد: هر چند دانشگاه تهران ترتیبی اتخاذ کرده است تا دانشجویانی با واحدهای عملی بتوانند به صورت محدود حضور داشته باشند اما این موضوع با خواسته واقعی فاصله دارد و دانشجویان فراهم شدن شرایطی برای بازگشایی دانشگاه‌ها و برگزاری کلاس‌های حضوری را خواستار هستند.

دکتر حسینی با بیان این‌که با وجود انجام واکسیناسیون و امکان فراهم شدن حضور فیزیکی در دانشگاه‌ها و کلاس‌های درس هم‌چنان بخشی از دروس دانشگاهی کماکان الکترونیکی ارائه می‌شوند، خاطرنشان کرد: درصورتی که واکسیناسیون دانشجویان با توجه به موجودی واکسن در کشور به اولویت‌بندی نیاز داشته باشد، باید دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت قرار گیرند و در ادامه و با فاصله دو ماهه دانشجویان کارشناسی علیه این بیماری واکسینه شوند.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به وضعیت موجود و همه‌گیری بیماری کرونا در ایران و جهان باید برای جلوگیری از بروز بحران در سطح کلان تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا در کشور بود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!