بی‌هوش کردن زنان مسن توسط پرستار قلابی!

ارسال شده در ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی جوان و سابقه‌دار خبر داد که به بهانه پرستاری از افراد مسن، آنها را بی‌هوش و اموالشان را سرقت می‌کرد.

به گزارش آوای دریا و به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ۱۸ فروردین امسال مرد جوانی در تماس با پلیس، از سرقت طلاجات مادرش خبر داد.

وی گفت: مادرم سالخورده است و به تنهایی زندگی می‌کند به همین دلیل تصمیم گرفتیم که برای او پرستار بگیریم، در یکی از سایتها آگهی دادیم و چندین نفر با ما تماس گرفتند و در نهایت خانمی به نام فرناز با شرایط ما کنار آمد و برای پرستاری از مادرم به منزلمان آمد.

شاکی افزود: امروز نخستین روزی بود که فرناز برای پرستاری به خانه‌مان آمده بود، عصر که به خانه برگشتم مادرم را بی‌هوش در خانه دیدم و طلاهایش هم سرقت شده بود. فرناز با دادن قرص بی‌هوشی، مادرم را خواب و طلاهایش را سرقت کرده بود.

با شکایت مرد جوان تحقیقات توسط کاراگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران آغاز شد.

بررسی‌ها نشان می‌داد پرستار قلابی حدود 200 میلیون تومان طلا فروخته است، کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها با پرونده‌ای مشابه مواجه شدند، در آن سرقت نیز مانند سرقت قبلی، زنی در پوشش پرستار به خانه شاکی رفته و پس از بی‌هوش کردن زن سالخورده ۲۱ میلیون تومان طلای او را به سرقت برده بود.

در ادامه تحقیقات کاراگاهان  پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی هویت متهم شدند، فرناز زنی سابقه‌دار بود که به اتهام جرمی مشابه به زندان افتاده و پس از آزادی با وثیقه به جرائم خود ادامه داده بود.

با شناسایی هویت متهم و به دستور مرجع قضائی،  فرناز بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم انگیزه‌اش را از این سرقت تهیه جهیزیه برای دخترش عنوان کرد.

به گفته وی، تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان احتمالی توسط کاراگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!