آغاز ثبت‌نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی

ارسال شده در ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های هرمزگان با اشاره به آغاز ثبت نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت در سال ۱۴۰۰ گفت: اولین گام برای شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ثبت نام الکترونیکی زوجین دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی به آدرس ezdevaj.nahad.ir است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی افزود: ملاک شرکت در (همسفر تا بهشت) دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد می‌باشد.

وی عنوان کرد: تنها زوجینی که حداقل یک نفر از آن‌ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد در فاصله زمانی فروردین ۱۳۹۸ تا ۱ شهریور ۱۴۰۰ داشته باشند، مجوز ثبت نام در سامانه خواهند داشت.

حجت الاسلام تقوی ابراز کرد: زوج های دانشجویان می توانند با وسیله شخصی یا هر کدام به همراه خانواده خود با استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این طرح شرکت کنند؛ کلیه هزینه‌های اسکان، پذیرایی و برنامه‌های فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس ستاد ازدواج دانشجویی به عهده خواهد داشت، و زوجین فقط هزینه‌های ایاب و ذهاب را متقبل می‌شوند.

وی با اشاره به طرح‌های ویژه این دوره از ازدواج دانشجویی ابراز کرد: پس از ثبت نام و تائید مدارک زوجین دانشجو می‌توانند با مراجعه به سامانه از مسابقات، طرح‌های تشویقی و طرح‌های تکمیلی و نیز جشنواره فرهنگی و آموزشی اطلاع حاصل نمایند تا در صورت شمول مدارک دال بر تائید این مهم را در سامانه بارگذاری نمایند.

تقوی اظهار کرد: در سامانه جدید ازدواج دانشجویی هر زوج دارای یک پنل کاربری یکپارچه بوده که پس از انجام فرآیند‌های فوق (تائید مدارک و قطعی شدن ثبث‌نام می‌بایست با گذراندن درسنامه (زنان و مردان، تفاوت‌ها و تفاهم‌ها) و شرکت در آزمون مربوط به آن، گواهینامه شرکت را دریافت نمایند تا امکان اعزام به مشهد میسر شوند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان تصریح کرد: درس‌نامه‌های آموزش مجازی (اخلاق و سبک زندگی)، (اقتصاد خانواده) و (طب سنتی) به صورت اختیاری قابل انتخاب می‌باشد که زوجین دانشجو در صورت گذراندن این درس‌های از مزایا و جوایز ارزنده برخوردار خواهند شد.

حجت الاسلام تقوی بیان کرد: محل استقرا زوجین در هتل فدک الزهرا که در نزدیکی حرم علی ابن موسی الرضا (ع) قرار دارد؛ می باشد لذا هنگام حضور زوجین دانشجو با ارائه بسته فرهنگی آموزشی و با استقبالی شایسته برنامه ها تشریح خواهد شد.

حاج آقا تقوی گفت: ازدواج مشروع حلال تنها راه پاسداشت، حفظ و توسعه خانواده بعنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی که موجب اقتدار و رونق و شادابی در جامعه است می دانیم؛ جلوگیری از تاخیر در ازدواج، ماندگاری آن با استفاده از آموزش های لازم همچنین ارزان بودن ازدواج اقداماتی است که ما در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها دنبال می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: همه دانشجویان دانشگاههای استان می توانند در این برنامه شرکت کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۶۳۳۳۳۶۰۰۷ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مستقر در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تماس بگیرند.

تقوی بیان کرد: در نظام بودجه ای کشور بودجه سنگینی برای موضوع ازدواج در نظر گرفتند؛ سوال اینجاست از این اعتباری که برای ازدواج در نظر گرفته شده چقدر برای این امر استفاده می شود؟ اگر دانشجوی ما در دانشگاهای استان بخواهد ازدواج کند یکی از مشکلات جدی خوابگاههای دانشجویی متاهلی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اضافه کرد: آیا بسیاری از سازمانها، مراکز و نهادهای دولتی و اجتماعی قدمی برای ساخت خوابگاههای دانشجویی برداشته اند؟ لازم است در این زمینه موجبات ازدواج جوانان را با ساخت خوابگاه دانشجویی فراهم کنیم.

وی با اشاره به همکاری و همراهی مسئولین استان در ساخت خوابگاه دانشجویی متاهلی عنوان کرد: زمین، امکانات و تجهیزات ساختمانی و دانشجوی متاهل متقاضی هم وجود دارد تنها چیزی که وجود ندارد احساس درد در مسئولین است؛ مسئولین به دغدغه و احساس درد برای موضوع خوابگاههای متاهلین در استان هرمزگان یک قدمی بردارند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!