برگزاری عروسی و عزا مهم‌ترین کانون انتشار کرونا در سیریک هرمزگان

ارسال شده در ۲۲ خرداد ۱۴۰۰، توسط ایلنا

دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان سیریک گفت: در پی افزایش موارد مثبت مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان سیریک، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با حضور اعضا در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 کاوه محمد امینی اظهار کرد: متاسفانه شاهد افزایش موارد مثبت مبتلایان به کرونا در گروه های سنی مختلف و همچنین موارد رو به افزایش بستری در بیماران هستیم که زنگ خطری برای سلامت شهروندان است و می طلبد تمام شهروندان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی جدیت و حساسیت بیشتری داشته باشند.

محمد امینی تجمعات عروسی و عزا را مهمترین کانون انتشار بیماری در شهرستان عنوان کرد و افزود: برگزاری مراسم های عروسی، عزا و دورهمی های خانوادگی عمده ترین کانون انتشار بیماری کرونا و افزایش آمار مبتلایان در شهرستان است که انتظار می رود شهروندان این موضوع را به عنوان یک زنگ خطر جدی بگیرند.

محمد امینی با اشاره به همکاری و مشارکت بیشتر شهروندان در کنترل بیماری کرونا در شهرستان، تصریح کرد: برای قطع زنجیره انتقال بیماری باید تمام جامعه مشارکت داشته باشند و سهل انگاری و عادی انگاری در خصوص بیماری تبعات جبران ناپذیری برای سلامت شهروندان در پی خواهد داشت.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک شرکت نکردن در مراسم عزا و عروسی را مهم‌ترین توصیه بهداشتی در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب استان و شهرستان های مجاور و شیوع بیماری در شهرستان انتظار می رود شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم حضور در اجتماعات و مهمانی ها و همچنین استفاده از ماسک در قطع رنجیره انتقال بیماری در شهرستان مشارکت و همراهی داشته باشند.

رئیس ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در این جلسه گفت: موارد رو به افزایش بیماری کرونا در شهرستان نگران کننده است که نشان از بی توجهی و سهل انگاری شهروندان نسبت به شیوع بیماری کرونا ست.

احمد جمالدینی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی وظیفه تک تک ماست افزود: متاسفانه شاهد هستیم افرادی دانسته در شهر و روستاها اقدام به برگزاری مراسم های عروسی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی می کنند که با تجمع افراد در این مراسم ها، شاهد شیوع روز افزون کرونا و افزایش بیماری در شهرستان هستیم.

 فرماندار شهرستان سیریک تاکید کرد: به منظور کاهش میزان مبتلایان و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، برگزاری هر گونه مراسم ها و تجمعات به مدت ۱۰ روز در شهرستان ممنوع است و محدودیت های تردد و صنوف در این شهرستان اجرا خواهد شد.

جمالدینی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی به اصناف تصریح کرد: تمام صنوف غیر ضروری به مدت یک هفته تعطیل خواهند شد و صنوف ضروری ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، صنوف مربوطه به مدت یک هفته پلمپ خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان سیریک از شهروندان خواست حساسیت بیشتری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند تا با همت همگانی بتوانیم در قطع زنجیره انتقال بیماری و عبور از شرایط فعلی موفق باشیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!